Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ardahan sana yazdım Kocaeli sen duy..

Ardahan sana yazdım Kocaeli sen duy..
Fakir Yılmaz( [email protected] )
242 views
21 Mart 2022 - 6:50
Spread the love

Geçtiğimiz gün www.hedeftv.com ‘a konuk ettiğim Saadet Partisi İl Başkanı Avukat Zafer Mutlu ile sohbet ederken il olupta, çantacılar ile mirasyediler hariç kentin genelinin hayrını görmediği memleketim Ardahan aklıma geldi.
Aşağıda anlatayım Ardahan’a geçmeden önce Kocaeli merkezin tanımadığı, bilmediği Gebze’nin neden İL olmak istediğini sorduğum Saadet Partisi İl Başkanının ‘Gebze’nin İl olup, olamayacağını tartışılmasından önce Kocaeli’nde kendisiyle kuramadığı ilişki tartışılmalı’ diyordu.

Aynı başkan Kocaeli merkez idarecileri ile siyasilerinin Gebze başta olmak üzere ilçelerde kopukluğuna dikkat çekiyordu.
Yani Kocaeli idarecilerin Gebze ve diğer ilçelerle kuracağı sıcak diyaloğun Gebze”nin İL olan isteğini ve diğer şikayetlerini ortada kaldıracağını düşündüğünü belirtiyordu.
Evet,  eline çantayı alıp, gelenin milletvekili, belediye başkanı olduğu memleketim Ardahan ile ilgili yıllar önce ele aldığım ve dünkü gibi bugünde güncelliğini koruyan aşağıda ki yazımı Gebze diyerek okunduğunda İL olmak isteyen Gebze’nin derdinin, sorununun ne olduğu da az çok anlaşılacaktır derim..
İşte 11 yıl önce yazdığım ama sanki 11 saat önce yazılmış O yazım..

*Siz Aktaş’ın nerede oluğunu biliyor musunuz?

Evet, açıkça soruyorum ey Ardahan’ı kurtarmaya aday vekil adaylarımız, ‘Siz Aktaş Gümrük Kapısının nerede olduğunu biliyor musunuz?’
Sanmıyorum, çünkü seçimden seçime elinize aldığınız çantalarla temsil etmek için gelmeye çalıştığınız Ardahan’da havaalanı var mı diye soranlar sizsiniz ..
Bugün Ardahan’ı kurtarmak için yola çıkanların bir zamanlar, yollarında güller açan ve ‘Ardahan’ın yollarında, güller açar bağlarında’ türküsünü söyleten Ardahan’ın yollarının niye böyle bozuk, çamur deryası içinde olduğunu acaba hiç düşünüyorlar mı?
Ve başta Aktaş’a olmak üzere Ardahan’a gelen, giden yollar gibi bu kentin niye böyle yoksul, böyle adım gibi adı fakir kaldığını akıllarına getiriyorlar mı?
Getiremezler çünkü Ardahan onların aklına seçimden seçime gelir ve aday gösterilip, seçildikleri takdirde Ardahan’ı kurtarmak gelir ..
Ardahan’ın kaç ilçesinin olduğunu bilmeyenlerin, Ardahan’ın diğer ilçelerini gidip görmeyenlerin, 2010 yılında 3 bin 150 kişinin daha göç ettiği köylerinin içler acısı halinin nedenini sorup, sorgulamayanların ve seçimden seçime Ardahan sevdalısı olup, bunu da vekil adayı olmakla ortaya koyanların cirit attığı şu günlerde seçmenden bir ricam var..
O ricam da size gelip, oy isteyenlere Tibat köyünün nerede olduğunu, Kol köyünün hangi ilçeye bağlı bulunduğunu, Meredis köyünün yeni isminin ne olduğunu, Hamaş köyün de kaç kişi kaldığını, Murka nerede, Atatürk’ün siluetinin hangi köyde ortaya çıktığını, Şekke köyünün Göle’ye mi, Posof’a mı bağlı olduğunu sormalıdırlar..
Sormalılar ki; Bunların daha Aktaş’ın nerede olduğunu, Ardahan’ın sorunlarını bilmediklerini ortaya çıksın ..
İşte Gebzelinin Kocaelili siyasilere mektubu diye algılanması gereken Ardahanlının, ‘Ardahan sana yazdım Kocaeli sen duy’ örneğiyle anlattığı mektup bu..,

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -