Kuzey Teve

Arap Turistlere saldırı Arapları küstürdü

Arap Turistlere saldırı Arapları küstürdü
83 views
24 Eylül 2023 - 19:47
Spread the love

Son dönem kamuoyuna yansıyan Arap turistlere karşı yaşanan saldırı haberlerinden sonra, turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Ayder Yaylası, Ayasofya Camii ve Uzungöl en boş günlerini yaşıyor.

Trabzon’da polis ekipleri, iki Arap turist arasındaki tartışmayı yatıştırmak isterken yanlarına yaklaşan bir kişi turistlerden birini yumrukladı. Kuveytli olduğu açıklanan turist hastanelik oldu. Gözaltına alınan saldırgan tutuklandı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden yetkililer, ırkçı saldırı sonrasında yaralanan Kuveytli turisti hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

TÜRKİYE’YE SEYAHAT ETMEYİN

İktidar medyasının haberine göre, yaşananlar Körfez basınında geniş yer bulurken, birçok ülkeden Arap kökenli kişiler, benzer olaylar yaşadıklarını öne sürüp sosyal medya üzerinden ‘Türkiye’ye turizm seyahatlerinin durdurulması’ çağrıları yaptı.

AYDER YAYLASI BOŞ KALDI

Yaşananlar sonrasında, Arap turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Karadeniz’in uğrak noktaları boş kaldı. Yaz aylarında sıcaktan bunalan vatandaşların ilk tercihi olan doğa harikası Ayder Yaylası, bugünlerde sessizliğe büründü.

Turizm işiyle uğraşan Ali Çalık, bir ay öncesine kadar turizm yerleri dolup taştığını şimdi ise pek gelen olmadığını söyledi.

Çalık “Bir ay önce Ayasofya Camii, Uzungöl, Ayder Yaylası tıklım tıklımdı. Eylül ayının girmesi okulların Körfez ülkelerinde açılması nedeniyle işlerimiz onda bir oranında düştü. Daha önce arabalarımızı park edecek yeri bulamazdık. Şu anda böyle bir şey yok, şu anda buralara sayılı kişiler geliyor. Arabamla şu an 3 kişi getirdim. Gelenler ağırlıklı olarak Suudi Arabistanlı turistler oluşturuyor. Bu sene geçen seneye göre daha durgun geçti. Artık Arap turistler diğer ülkeleri daha cazip görmeye başladı. Örneğin Bosna bizim iklime benzediği için oraları da görmek istiyorlar. Seneye yine gelecekler ama bu gelişler zamanla azalacak diye düşünüyorum” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN