Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“ANKARA KATLİAMI UNUTMADIK KATİLLERİ TANIYORUZ”

“ANKARA KATLİAMI UNUTMADIK KATİLLERİ TANIYORUZ”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
185 views
10 Ekim 2021 - 11:55
Spread the love

10 Ekim 2015 Ankara Katliamı Trabzon ve Arhavi’de protesto edildi

“KATLİAMI UNUTMADIK KATİLLERİ TANIYORUZ”

Gençağa Karafazlı –

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Katliamı ülkenin dört bir yanında lanetleniyor katliamda hayatını kaybedenler anılıyor.

Polis Ankara başta olmak üzere birçok kentte anma etkinliklerine izin vermezken birçok kentte etkinlik ve anma törenleri düzenlendi.

10 Ekim Ankara katliamının 6. Yıl dönümü anması Trabzon emek ve demokrasi güçlerinin Trabzon meydan parkında yaptığı basın açıklamasıyla gerçekleşti. Arhavi’de düzenlenen anma etkinliğinde ise katliamda yaşamını yitiren Elif Kanlıoğlu mezarı başında anıldı.

Trabzon ,meydan parkta emek ve demokrasi güçlerinin düzenlediği basın açıklamasının ardından grup Ankara katliamında yaşamını yitiren Gökmen Dalmaç’ın Bostancı mahallesindeki mezarı başına giderek anma etkinliği düzenledi.

Burada Trabzon emek ve Demokrasi güçleri adına Eğitim sen Trabzon şube başkanı engin Nur bir açıklama yaptı.

Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında hayatını kaybedenleri andıklarını ifade eden Nur; “Bugün burada; Gökmen DALMAÇ ve 10 Ekim katliamında kaybettiğimiz tüm canlarımızı saygıyla anıyoruz.

IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırı sonucunda bugün burada mezarı başında, toplandığımız yoldaşımız Gökmen DALMAÇ ve 104 arkadaşımız hayatını kaybetti. 500’e yakın arkadaşımız yaralandı ve sakat kaldı. Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz.

“ANKARA KATLİAMI SİYASİ BİR CİNAYETTİR”

5 yıldır katıldığımız her duruşmada, katliamda ihmali olan kamu görevlilerinin ve sorumlulukları bulunan siyasetçilerin de yargılanması gerektiğini dile getirdik. Ne yazık ki, geçen bu süreçte mahkeme heyetinin değiştiğine, katılan ve mağdur olanların sanık olarak addedildiğine, “adalet” isteyenlerin mahkeme salonlarından çıkarılmak istendiğine tanıklık ettik.

10 Ekim Ankara Katliamı siyasi bir cinayettir. Yakın tarihimizin en karanlık döneminin aydınlığa kavuşması için siyasetçileri de ellerine vicdanlarına koymaya, gerçekleri açıklığa kavuşturmaya çağırıyoruz:

Bizim çocuklarımız neden öldürüldü? Bilinmelidir ki, insanlığa karşı işlenen bu suçların faillerini gizleyenler, bu suçların ortağıdır.

İktidarını korumak için toplumu kaos ve şiddet sarmalına sürükleyenleri asla unutmayacağız. Kardeşlerimizin hayatlarından, bizlerin acılarından oy devşirenleri asla affetmeyeceğiz.

Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Katliamın 6.yılında, bugün buradan Gökmen DALMAÇ arkadaşımızın mezarı başında bir kez daha sesleniyoruz: Gökmenimizi ve diğer kaybettiklerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız! Sorumlularını unutmayacağız, affetmeyeceğiz”

“KATİLLERİ TANIYORUZ”

Arhavi’de düzenlenen anma etkinliğinde ise katliamda yaşamını yitiren Elif Kanlıoğlu mezarı başında anıldı.

Kanlıoğlu’nun mezarı başında yapılan anma etkinliğinde yapılan konuşmalarda, Katliamın 6. yıl dönümünde bir kez daha tekrar ediyoruz. 10 Ekim Katliamının üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz. Bu katliamın üstünü örtmeye bizlere bu katliamı unutturtmaya çalışanlara bir kez daha sesleniyoruz. Katilleri tanıyoruz, katliamı unutmadık unutturtmayacağız. Elif Kanlıoğlu ve katliamda yaşamını yitiren tüm yoldaşlarımızı sevgiyle saygıyla anıyoruz”

Etkinlik ve anma törenlerine EMEP, HDP, İHD, SOL PARTİ, ESP ve bazı STK temsilcileri katıldı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -