Kuzey Teve

Almanya Erdoğan olduğu sürece?

Almanya Erdoğan olduğu sürece?
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
147 views
25 Ağustos 2017 - 11:14
Spread the love

  Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetimi devam ettiği sürece Türkiye’nin asla Avrupa Birliği üyesi olamayacağını söyledi.

BBC Türkçe’nin Alman Bild gazetesinden aktardığı habere göre, Gabriel, “Mevcut durumda Türkiye’nin AB’ye asla üye olamayacağı net bir şekilde görülüyor… Bunun nedeni bizim onları istemememiz değil, Türk hükümeti ve Erdoğan’ın Avrupa’nın temsil ettiği değerlerden hızlı bir şekilde uzaklaşması” dedi.

Gabriel ayrıca Erdoğan’ı AB ile katılım müzakerelerini ciddiye almamakla eleştirdi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkiler çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Almanya, bazı vatandaşlarının Türkiye’de tutuklu olmasını sert bir dille eleştiriyor. Türkiye ise Almanya’yı 15 Temmuz darbe girişiminin faillerinin ortaya çıkarılması konusunda yeterince destekleyici davranmamakla suçluyor.

Son olarak, Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimi zanlılarından Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü yönündeki haberlerin ardından konunun araştırılması için bu ülkeye nota verdi.

Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde oy kullanma hakkına sahip Türkiye kökenli seçmenlere “Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin” çağrısı yaptı. Almanya, bunun egemenliğinin ihlali olduğunu söyleyerek sert bir dille eleştirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN