Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Alman LGBTİ Film Günleri” Ankara Valiliği tarafından yasaklandı

Alman LGBTİ Film Günleri” Ankara Valiliği tarafından yasaklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
197 views
02 Ocak 2021 - 21:26
Spread the love

 Almanya Büyükelçiliği, Pembe Hayat KuirFest ve Büyülü Fener Sinemaları işbirliğiyle 16-17 Kasım tarihleri arasında “Alman LGBTİ Film Günleri” düzenlenecekti. Ancak festival daha başlamadan yasağa takıldı. 

Ankara Valiliği “Alman LGBT Film Günleri”ni yasakladı. Yasaklama kararıyla ilgili valiliğin internet sitesinde açklama yapıldı. Açıklamada, festivalin bazı “duyarlı kesimlerin” tepkisini çekebileceği ve provokasyonlara neden olabileceği savunuldu. 

Valilik, yasağı şöyle gerekçelendirdi: “Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep ve bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimin aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edeceği, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlikenin ortaya çıkabileceği, ayrıca terör örgütlerinin karşıt görüşlü gruplara yönelik eylem arayışı içerisinde olduğu yönündeki istihbarî bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, yapılmak istenen film gösterimi etkinliğinin, organizasyona katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve provokasyonlara neden olabileceği değerlendirilmektedir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -