Kuzey Teve

Akşener Diyarbakır’da: Buraya kucaklaşmaya, rızanızı almaya geldim

Akşener Diyarbakır’da: Buraya kucaklaşmaya, rızanızı almaya geldim
18 views
21 Ocak 2023 - 17:45
Spread the love

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, “Ben buraya bu topraklar kurumasın diye Dicle’ye bir damla su olmaya geldim. Ben buraya rızanızı almaya, kucaklaşmaya geldim” dedi.

İYİ Parti Diyarbakır İkinci Olağan İl Kongresi, Meral Akşener katılımıyla bugün yapıldı. Kongre konuşmasında iktidara eleştiriler yönelten İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ‘milletin yoksullukta ve açlıkta eşitlendiğini’ söyledi. “100 yıl önce olduğu gibi ucube sistemi değiştireceğiz. 1923’ün kıymetini bilmezsek 2023’ü kaybederiz” diyen Akşener, Diyarbakır’a kucaklaşmaya geldiğini söyledi.

Akşener’in Diyarbakır konuşması özetle şöyle:

DİYARBAKIR BİZE GÖNLÜNÜ AÇTI: İYİ Parti’yi bu vatanın has evlatları, Kürtler, Türkler, Zazalar kurdu. İYİ Parti’yi şanlı bir tarihe sahip olmanın umuduyla, eşitliğe, hürriyete ulaşma hayaliyle milletimizin her kimliğinden cesur insanlar kurdu. Onlar kurdu biz sadece tabelaları astık. Her türlü iftiraya inat Diyarbakır bize kollarını açtı. Her türlü çamura inat Diyarbakır bize gönlünü açtı. İlk günden beri uçurumun kenarındaki ülkemizi kurtarmak için yanımdasınız. Bu topraklar kadirşinaslığın, mertliğin topraklarıdır.

DİCLE’YE BİR DAMLA SU OLMAYA GELDİM: Ben buraya hamasi nutuklar atmaya gelmedim. Ben buraya bu topraklar korumasın diye Dicle’ye bir damla su olmaya geldim. Ben buraya marazları kovmaya geldim. Ben burada kapıyı çalmadan girebileceğimi bilerek geldim. Ben buraya kadim bir ahde vefa sunmaya geldim. Ben buraya rızanızı almaya geldim. Bir şeref sözüyle ön yargı duvarlarını yıkmaya geldim. Ben buraya kucaklaşmaya geldim. Düşmanlar barışır ama kan kardeşler kucaklaşır.

MİLLETİN SESİNİ DUYMAZDAN GELEN VİCDANSIZ BİR İKTİDAR VAR: Her daim güler yüzüyle bilinen insanlarımız gülmek için bir sebep bile bulamıyor. Çünkü artık işi rast gitmiyor, ocağı tütmüyor. Kirasını, kredi kartını, taksitlerini, gübresini, mazotunu nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Aç milletini tok kılma sevdasını yaşayan devletimizin başında bugün milletimizin sesini duymazdan gelen vicdansız bir iktidar var. Kendini ağa, milletimizi maraba gören çirkin bir zihniyet var. Korkuyla, sopayla yönetmeyi bilen vicdansız bir sistem var.

BUGÜN AHLAK ARSIZLARIN ELİNE DÜŞMÜŞTÜR: Bugün mukaddesatımız fasıkların eline düşmüştür. Bugün ahlak arsızların diline düşmüştür. Bugün bayrak şuursuzların elinde kalmıştır.

BUGÜN ARTIK AKP’LİLER VE DİĞERLERİ VAR: Bugün artık Türk, Kürt yok; Alevi, Sünni yok; şehirli, köylü yok; muhafazakar, seküler yok; sağcı, solcu yok. Bugün Türkiye’de artık AK Partililer ve diğerleri var. Bir yanda suç işleme özgürlüğü olanlar, diğer yanda nefes alması suç görülen gençler var.

BİR YANDA 10 MAAŞ ALANLAR BİR YANDA GEÇİNEMEYENLER: Bir yanda 10 maaş alan danışmanlar var, diğer yanda senin gibi atanamayan gencecik öğretmenlerimiz, mimarlarımız, çocuklarımız var. Bugün Türkiye’de ‘karne hediyesi olarak annen sana ne aldı?’ denildiğinde ‘et aldı’ diyen ilkokulda okuyan çocuklar var. Kasaptan 3 parça pirzolayı çocuğuna hediye alan anneler var.

5 BİN DOLARLIK KIYAFET GİYEN TUHAF SAKALLI PUDRACILAR VAR: Kardeşlerini anlatıyorsun, yeğenlerini anlatıyorsun ama 5 bin dolarlık kıyafet giyen tuhaf sakallı, pudracılar var. Arabasıyla, teknesiyle fotoğraf çektirip gencecik çocuklarımızın gözüne sokan saygısız nesiller var. Azgın saray azınlığına karşı kaybeden milyonlar var. Biz İYİ Parti olarak bu zulmü durdurmaya geldik. İşinin ehli kadrolarla geldik.

BAYRAM SOFRASINI BİRLİKTE KURACAĞIZ: Mesele cumhuriyet sözde değil özde benimsemekse, mesele her türlü musibete karşı sarsılmaz bir biz olmaksa biz varız. Biz konuşan Türkiye’den yanayız. Bugün çocuklarımız aç, memleket bayram sofrasını unutmuş. Benim İYİ Parti’yi kurduğumdan beri bir hayalim var. O da ülkeyi kocaman bir bayram sofrasına çevirmek. O sofra büyük bir sofradır. O sofrada ne varsa oturanların elini uzattığında alabildiği mesafededir. O sofrada Giresunlu gelin vardır, Trabzonlu babaanne vardır. Saçı mor kız kuzen vardır. O bayram sofrasında Türkiye vardır. Refahta eşittir.

GELİN O ZALİMİN ELİNDEN ÇEKİCİ BİRLİKTE ALALIM: Ant olsun ki o bayram sofrasını birlikte kuracağız. 1923’ün kıymetini bilmezsek 2023’ü kaybederiz. Akılda buluşmuş, ateşin üstünden birlikte atlayabilen bir millet. Ne kimsenin örsü oldum ne de başkasının çekici olmaya razı geldim. Gelin o zalimin elinden çekici birlikte alalım. Kardeşliğin demirini bilirlikte dövelim. Bir yere iyilik gelirse bütün ülkeye ulaşır. Allah’ın teveccühü ile ilk seçimde tüm ülkeye ulaşacak. 14 Mayıs günü Hep birlikte yeter söz milletin diyebileceğimiz mukaddes bir gün olacak. (artıgerçek)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -