Kuzey Teve

Akşener: Bu son seçim olacaktır

Akşener: Bu son seçim olacaktır
31 views
03 Aralık 2022 - 12:55
Spread the love

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, ‘masayı devirecek’ suçlamasına net yanıt verdi. Akşener, “Millet bize umut bağladı. O masadan kalkmak olmaz” derken seçimler hakkında da, “Altılı Masa’nın başarılı olmasını istiyorum. Bu başarı da seçimleri kazanmakla mümkündür. Ben kazanacağımıza inanıyorum. Unutmayalım ki bu son seçim olacaktır” dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü’den Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtladı. Zeyrek, Yeniçağ Haber Müdürü Fatih Ergün’ün Akşener için söylediği, “En az 5 puan artıracak hamle. Siyasette olağan paradigmayı değiştirecek türden” açıklamasını sordu.

Akşener, “Fatih arkadaş şaka yapmıştır, benim bildiğim bir şey yok” şeklinde yanıt verdi. İYİ Parti’nin ‘oy’ için Altılı Masa’dan ayrılacağı iddiasına da Akşener şöyle yanıt verdi:

“BEN VARKEN BÜLENT ARINÇ DAHİ YOKTU”
“Bütün bunlar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çağrılarından sonra söylenmeye başlandı. Ben AK Parti’yi kuran ilk beş kişiden biriydim. Ben varken Bülent Arınç dahi yoktu. Ben o partiden sırf ilkelerimle örtüşmüyor diye yüzde 42 oy aldığı dönemde ayrıldım. Şimdi gider miyim hiç”

Zeyrek’in “Peki Cumhur İttifakı’na gitmeseniz de masayı devirme ihtimaliniz var mı?” sorusuna da Akşener şöyle yanıt verdi:

“Ben Altılı Masa’nın başarılı olmasını istiyorum. Bu başarı da seçimleri kazanmakla mümkündür. Ben kazanacağımıza inanıyorum. Ben bunun için çalışıyorum. Unutmayalım ki bu son seçim olacaktır. Bu seçimi kaybedersek Türkiye yerinde durur ama aynı Türkiye olmaz. Bu seçimi kaybedersek, bir daha Parlamenter Sistem falan konuşamayız, hayal olur. Millet bize umut bağladı. Bu umudu söndüremeyiz. Bu yüzden o masadan kalkmak olmaz. Milletin umuduna ihanet edecek en son insan ben olacağım”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -