Kuzey Teve

AKP’ye brifing veren Turizm müdürü Alemdaroğlu’na Saadet Partisinden ziyaret

AKP’ye brifing veren Turizm müdürü Alemdaroğlu’na Saadet Partisinden ziyaret
42 views
06 Ocak 2023 - 18:40
Spread the love

Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu’nu ziyaret etti. Mustafa Kalender, ziyaret esnasında müdür Alemdaroğlu’na Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Son Tanık isimli kitabını ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Davam kitabını hediye etti.

Kalender ziyaretle ilgili medya kuruluşlarına gönderdiği açıklamada Turizm müdürü Esra Alemdaroğlu’na Turizm ile ilgili fikirlerini sunduklarını ve fikir aldıklarını ifade etmesine rağmen görüşmenin içeriği konusunda her hangi bir açıklama yapmaması oldukça düşündürücü.

“ALEMDAROĞLU GÖREVE GELİR GELMEZ İLK İŞ AKP MERKEZ İLÇE ÖRGÜTÜNE BİRİFİNG VERMEK OLDU”

AKP ile yakın ilişkiler sonrası Rize il kültür ve turizm müdürlüğü görevine getirilen bu göreve geldikten sonra etik kurallara aykırı bir şekilde ilk iş olarak AKP merkez ilçe örgütüne giderek turizm konusunda brifing veren bu nedenle kamuoyunda büyük tepki gören AKP nin sevilen bürokratlarından biri olan Esra Alemdaroğlu’nu kamuoyunda 6 lı masa olarak bilinen masa ortaklarından Saadet Partisi Rize merkez ilçe örgütünün ziyaret etmesi dikkat çekti.

“KÜLTÜR VE TURİZM FAALİYETLERİ HAKKINDA NE BİLGİSİ ALINDIĞI VE NE BİLGİSİ SUNULDUĞU KONUSUNDA BİR AÇIKLAMA YOK”

Ziyaretle ilgili Saadet Partisi merkez ilçe başkanlığı Rize’de ki basın kuruluşlarına şu bilgileri aktardı. “Rize’nin kültür ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi alan ve fikirlerini sunan Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, “Medeniyet anlayışımıza katkı sağlayacak her türlü kültürel faaliyeti destekliyor ve her platformda özellikle Rize’mizin kültürel değerlerinin tanıtılmasına önem veriyoruz. Yerel yönetimler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının ortak bir zeminde varlık gösterebileceği ve kültürel değerlerden eşit derecede sorumlu olabileceği kurumsal standartların oluşturulması gerekiyor.”

“GAZETECİLERE RANDEVU VERMEYEN ALEMDAROĞLU SAADET PARTİSİNİ KABÜL ETTİ”

Göreve geldiğinden beri yandaş medya mensuplarının dışında muhalif medya mensuplarına kapılarını kapatan müdür Alemdaroğlu ’nun AKP’nin bürokrat atamalarını en ağır bir dille eleştiren ve 6 li masanın ortaklarından olan saadet Partisi merkez ilçe yöneticilerine randevu vermesinin ardından makamında görüşme yapması AKP li yöneticiler tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu oldu.

“BEN HER GAZETECİ İLE GÖRÜŞMEM”

Devlet kurumlarındaki bürokratlarla görüşmek isteyen gazetecilerle ilgili Rize valisi Kemal Çeber’in kurum müdürleri branşları konusunda gazetecilere beyanda bulunabilirler izin almalarına gerek yoktur genelgesine rağmen Alemdaroğlu’ndan gazetemizin randevu talepleri “valilik izni olmadan görüşemem” denilerek ret etmişti. Rize valiliğinin bahse konu bir uygulamasının olmadığının hatırlatılması üzerine Alemdaroğlu, aktif olmayan Kültür Bakanlığın gerçek olmayan bir e.mail üzerinden randevu talep etmemizi önermişti.

“AKP İLÇE ÖRGÜTÜYLE AMİRLERİNİN EMRİYLE Mİ GÖRÜŞTÜNÜZ”

İl kültür turizm müdürü Alemdaroğlu yalnızca gazetemizin çalışanlarına değil siyasal iktidara muhalif olarak bilinen başka medya mensuplarıyla da görüşmüyor. Göreve gelir gelmez AKP merkez ilçe örgütüne brifing veren ve bu nedenle kamuoyunda büyük tepki alan müdür Alemdaroğlu’nu konuyla ilgili arayan muhalif bir gazetecinin konuyla ilgili sorularına cevap vermekten kaçınan Alemdaroğlu “ben her gazeteci ile görüşemem, amirlerime sormam gerekir” diye görüşmeyi kabul etmemesi üzerine gazetecinin “siz AKP giderken de amirlerinizden mi izin aldınız, haberleri var mıydı ” sorusuna Alemdaroğlu “benim gittiğimi amirlerime bilgisini sunmuştum” cevabı vermişti. Bulunduğu görevin sorumluluğunu Rize –Artvin havaalanının açılmasıyla ne derece yerine getirip getirmediği konusunda yerelde sosyal medya üzerinden yayın yapan birçok haber portalı çeşitli eleştiriler getirdiği müdür Alemdaroğlu’nun halkın haber alma ve yayma hakkını koruyan ve kendisni denetlemekle görevli medya mensuplarına sansür uygulayan müdür Alemdaroğlu’nun AKP iktidarını en ağır bir dille eleştiren Saadet partisi yöneticileri ile makamında turizm konusunda neler görüşüp görüşmediğini kamuoyu gibi açıkçası bizlerde merak ediyoruz. Buradan sayın müdür Esra Alemdaroğlu’na açık çağrımızdır. Saadet Partisi yöneticilerine turizm konusunda verdiğiniz çalışma bilgilerini bizlere de aktarın kamuoyuna sansürsüz yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirelim.

Kaynak: Haberrize

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -