Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKPliler Kime Kul Olacak?

AKPliler Kime Kul Olacak?
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
167 views
30 Mart 2015 - 9:38
Spread the love

 AKP Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, seçim çalışmalarını ‘kul olabilme’ imtihanı olarak gördüğünü söyledi. Vatandaşlar ise Türüt’e tepkili…

akp-mrk-ilc

AKP Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, Küçükçayır Köyü, Çarşı Mahallesi, Tophane Mahallesi ve Hamidiye Mahallesi sandık kurulu toplantılarına katılarak, yaklaşan seçim döneminde teşkilat çalışmalarının yanısıra sandıklara sahip çıkmanın önemine dikkat çekti.

Yapılan toplantılarda Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt’e Merkez İlçe Koordinatörü ve İl Yönetim Kurulu üyesi Recep Taylan, İlçe Başkan Yardımcıları Fatih Mehmet Köse, Sinan Eyüpoğlu, Nurgül Beşikçi, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Osman Delal, Orhan Yazıcılar, Emine Güngör, Belediye Meclis üyesi Rıza Birkan ve mahalle, köy başkanları ile sandık görevlileri eşlik etti.

İlçe Başkanı Sadettin Türüt, toplantılarda yaptığı konuşmada, “Merkez İlçe Başkanlığı olarak, seçim çalışmalarına her alanda hız vermiş bulunmaktayız. Gerek teşkilat çalışmalarımızı gerek saha çalışmalarımızı her hafta aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar yarın bize çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Seçim sadece sahada kazanılmadığı gibi iş sadece sandıkta da bitmiyor. Çalışmalarımızı bir bütün olarak gerçekleştirmekteyiz. Bu davanın hadimleri olarak bizlere düşen görevi layıkıyla yerine getirmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bunlar bizim için sadece siyasi olan çalışmalar değil, aynı zamanda kul olabilme imtihanımızdır, biz böyle inanıyoruz. Bu davaya çalışmalarıyla katkı sağlayan herkese emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

TÜRÜT’E VATANDAŞ ÖNERİSİ

İkidir, seçim çalışmalarını ve oy vermeyi kul olabilme imtihanı olarak gördüğünü söyleyen Türüt’e kimi vatandaşlar tepki göstererek, “Dini siyasete alet etmekle” suçladı. Bazı vatandaşlar, “Bu tür söylemlerin dini hassasiyet taşıyan kesimler üzerinde etkili olacağı zannıyla söyleniyorsa, bilinmelidir ki, bunlar ters tepecektir. Kimse kimsenin dinini, inancını kendi siyasi emellerine alet etmesin. Kul olmaktan kasıt, Allah’a kulluk ise onun yeri siyaset arenası ve AKP İlçe Başkanı olmak, devlet imkanlarını yandaşlarına peşkeş çekmek, garip gurebanın hakkını partililere yedirmek değildir.” şeklinde duygularını ifade ederken, iktidar hırsı ile insanların bu tür hatalara düşebildiği belirtiliyor.

Dini hassasiyet taşıdığını söyleyen bir başka vatandaş ise; “Sayın Başkan haddini aşmış. Allah’a iyi kul olabilmek için kul hakkı yenmemesi gerekir. Kula kul olmaktan söz ediliyor sanırım.” şeklinde konuştu.
Haber.Deniz Varlı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -