Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKPli Mamak Belediyesi kadın sığınma evini kapattı

AKPli Mamak Belediyesi kadın sığınma evini kapattı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
168 views
02 Ocak 2021 - 19:22
Spread the love

 Ankara Mamak’taki kadın sığınma evi Mamak Belediyesi tarafından kapatıldı. AKP’li belediye tarafından kadın sığınma evinin kapatılma gerekçesi ise kira bedelinin yüksekliği olarak gösterildi

siginma-evi

AKP’li Mamak Belediyesi, ilçede bulunan kadın sığınma evini kirasının yüksek olması gerekçesi ile kapattı. İlçede iki yıl önce açılan kadın sığınma evinin kapatılacağını öğrenen Zülfü Kadın Yaşam Korosu’ndan kadınlarla Halkevci Kadınlar Mamak Meclisi konu ile ilgili Mamak Belediye Başkanı AKP’li Mesut Akgül ile görüşmek istemişti. Ancak kadınların görüşme talebi reddedildi. Bunun üzerine Başbakanlık İletişim Merkezi’ni arayan kadınlara binanın belediye ait olmadığını, kira sözleşme süresinin de Mart ayının sonunda dolacağı gerekçe gösterildi. Sığınma evinin daha uygun bir yere taşınacağı da iddia edildi.

Mamak Belediyesi daha önce de güvenlik nedeniyle açıklanmayan kadın sığınma evinin adresini açık etmişti.

Mamak Belediyesi’nin kadın sığınma evini bir başka yere taşımak yerine kapatmasına karşı harekete geçen Mamaklı kadınlar da bir açıklama yayımladı. Açıklamada kadınlar belediyeden hesap sormak için 2 Nisan Perşembe günü 13.30’da tüm Mamaklı kadınları belediye önünde yapılacak eyleme çağırdı. Açıklamada şöyle denildi:

Kadına yönelik şiddetin %1400 arttığı, her gün kadın cinayeti yaşanan ülkemizde Mamak Belediyesi kadınları yok saymış ve bir kez daha kadın düşmanlığı yapmıştır. Bizler Mamaklı kadınlar olarak şiddete, tacize, tecavüze, kadın cinayetlerine karşı yaşam hakkımıza sahip çıkıyor ve kadın dayanışmasını büyütmeye çağırıyoruz.

Kadınları toplumsal yaşamdan dışlayan, her daim kadın düşmanı yasa çıkartmaya ve eşitsizliği derinleştirmeye çalışan; erkek egemen zihniyetinin taşıyıcısı AKP’yi ve Mamak Belediyesi’ni uyarıyoruz. 2 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da Mamak Belediyesi önünde Mamaklı kadınlar olarak yapacağımız basın açıklamasına tüm kadınları davet ediyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -