Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKPLİ BAŞKANDAN ADLİYEYE TORPİL TALİMATI

AKPLİ BAŞKANDAN ADLİYEYE TORPİL TALİMATI
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
179 views
10 Mart 2015 - 7:51
Spread the love

Siirt Adliyesi için açılan sözleşmeli katiplik sınavına AKP teşkilatının müdahale ettiği belirlendi. Adalet Komisyonu’na yazı gönderen parti yönetiminin, referans oldukları şahısların memur yapılmasını istediği ileri sürüldü. 

Alınan bilgilere göre, Adalet Bakanlığı’nın ocak ayında duyurusunu yaptığı 3 bin 606 sözleşmeli zabıt kâtibi ve 306 kadrolu zabıt kâtibi alımı sürüyor. Sınavlar illerdeki adalet komisyonlarınca yapılıyor. Mahkeme başkanı, hakim ve başsavcıdan oluşan komisyon üyeleri, iş başvurusunda bulunan personeli önce KPSS puanına göre sıralıyor, daha sonra uygulamalı sınav (daktilo-klavye) yapıyor. Klavye sınavında 3 dakikada 90 kelimeyi yazabilen adaylar daha sonra mülakata çağrılıyor. Bütün illerde personel alımları bu şekilde devam ederken 29 katibin alınacağı Siirt Adliyesi’nde skandal bir gelişme yaşandı.

AKP Batman yönetiminin Siirt Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu’na verdiği talimatın belgesi ortaya çıktı. AKP Batman İl Başkanı Diyadin Uçar’ın gönderdiği, AKP Batman yöneticisi Burhanettin Ceylan’ın da imzası bulunan belgede, ‘adı belirtilen kişinin mülakatta değerlendirilmesi’ talep ediliyor. 20.02.2015 tarihli belgede Siirt Adliyesi’ne kâtiplik için başvuran M.F.Ö isimli şahsın, kimlik numarası, ev adresi ve telefon numarası yer alıyor. Belgenin ‘isteği’ bölümünde ise şöyle deniliyor: “Siirt Adli Yargı sınavı sözleşmeli zabit kâtipliği için mülakata girecektir. Aday no: 254. Değerlendirmede yardımcı olmanızı dilerim. Saygılarımla.”

Zaman’ın haberine göre, daktilo sınavını geçen kişilerin mülakatta referans durumuna göre değerlendirildiği, AKP’den torpil bulamayanların ise elendiği iddia ediliyor.

Zaman

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -