Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP’li başkan adayından Kaçak göçmenlere sahte belge

AKP’li başkan adayından Kaçak göçmenlere sahte belge
162 views
27 Şubat 2024 - 10:30
Spread the love

MİT, Türk vatandaşlığı satan şebekeyi çökertti. Sanıklar arasında AKP’den Karakeçili Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Özçelik de var.

Sözcü’nün haberine göre; MİT 2020’de İstanbul, Ankara, İzmir, Kırşehir ve Kırıkkale Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin, vatandaşlık işlemlerinde sahtecilik yaptığını tespit etti. Şüpheliler fiziki ve teknik takibe alındı. Ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı uyruklu kişilere Türkiye Cumhuriyeti istisnai vatandaşlık işlemi, oturma ve çalışma izni işlemlerinin usulsüz bir şekilde yapıldığı, rüşvet ve haksız menfaat sağlandığı belirlendi. Hazırlanan iddianamede, grubun liderinin C.A. ve S.T. olduğu belirtildi.

AKP’Lİ İSİM DE ARALARINDA

AKP’nin Karakeçili Belediye Başkan adayı Hüseyin Özçelik ve 57 kişi de davanın sanıkları arasında yer aldığı ortaya çıktı. Nüfuz ticareti, suç örgütü kurma, resmi belgede sahtecilik, kamu kurumlarının araç olarak kullanılması yoluyla dolandırıcılık suçlamalarıyla yargılanan Özçelik, 4 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

“BUNLAR NORMAL ŞEYLER”

Yargılama sürecinde 25 kişi tutuklandı. Özçelik’in de 4 ayrı suçtan 29 yıla kadar hapsi isteniyor. Özçelik, 2014’ten 2019’a kadar Karakeçili Belediyesi’ni yönetti. 2019’da da aday olan Özçelik seçimi Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin adayına 19 oy farkla kaybetti. Özçelik suçlamalar hakkında “Siyasetçiyiz, vatandaş yardım istediğinde ilgili kurumları arıyoruz. Bunlar normal şeyler” dedi.

HÜSEYİN ÖZÇELİK KİMDİR?

1974 yılında Karakeçili’de doğan Hüseyin Özçelik, ilkokulu Karakeçili’de Ortaokulu Keskin İmam Hatip Lisesi’nin orta bölümünde ve lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılında vatani görevini ise Foça Komando Okulu ve Diyarbakır Özel Hareket Grup Komutanlığında yaptı. 2003-201 1 yılları arasında üç dönem AKP Karakeçili İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde AKP’den Karakeçili Belediye Başkanı seçilen Özçelik, evli ve dört çocuk babasıdır.

Hüseyin Özçelik, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AKP Kırıkkale Karakeçili Belediye Başkan Adayı oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -