Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP ÜYESİ FETÖ DAN SUÇLANDI OĞLU İŞE GİREMEYİNCE PARTİSİNİ BÖYLE PROTESTO ETTİ

AKP ÜYESİ FETÖ DAN SUÇLANDI OĞLU İŞE GİREMEYİNCE PARTİSİNİ BÖYLE PROTESTO ETTİ
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
244 views
13 Ağustos 2021 - 12:01
Spread the love

AKP ÜYESİ FETÖ DAN SUÇLANDI OĞLU İŞE GİREMEYİNCE PARTİSİNİ BÖYLE PROTESTO ETTİ

Gençağa KARAFAZLI -ÖZEL HABER

Rize’nin Kalkandere ilçesi AKP üyesi olan Hasan Çolak işe girmek isteyen oğluna yönelik yapıldığını iddia ettiği haksızlıkları ilginç bir eylemle protesto etti.

AKP üyesi olduğunu Hasan Çolak adlı vatandaş belediye seçimlerinde özel aracıyla gece gündüz hizmet verdiğini ancak, oğlunun işe girmesi için sınavları kazanmasına rağmen FETÖ’cu olduğu gerekçesiyle oğlunun işe alınmamasını ‘AKP Rize il ve Kalkandere ilçe teşkilatlarından şikayetçiyim’ yazılı pankartı aracına bağlayarak protesto eylemi gerçekleştirdi.

“OĞLUM TÜM SINAVLARI KAZANIYOR ANCAK İŞE GİREMİYOR”

Oğlu Recep Ali Çolak’ın un iş için girdiği her sınavı kazandığını ancak mülakat sınavlarında bilinçli olarak elendiğini öne süren AKP Kalkandere ilçe üyesi Hasan Çolak, torpil istemediğini ancak adaletsiz olaylara tepki gösterdiğini ifade ederek partisini neden protesto ettiğini şu şekilde açıkladı;

“Dört oğlum var işsizler bir oğlum ise ön lisans ve lisans mezunu. Bekçiliğe girdi mülakatta kaybetti. Polisliğe girdi mülakatta kaybetti. Ondan sonra halk eğitime güvenlikçi alacaklar güvenlikçi olamıyor, Adalet Bakanlığı’na temizlikçi olarak müracaat ediyor, Rize Polis okuluna temizlik işi için müracaat ediyor, noter huzurunda çekiliyor kuralar asil olarak 8 ve 15. sırada falan çıkıyor. Kura çıktıktan sonra oğluma evraklarını hazırla deniyor. Evrakları teslim ettikten sonra buna diyorlar ki: Mülakat olacaksın. Ankara’ya mülakata gidiyor sonuç açıklanıyor başarısız. Temizlikçi için kurada çıkan adama bir daha mülakata gerek var mı?

“BENİ FETÖ İLE SUÇLADILAR OĞLUMU İŞE ALMADILAR”

Hiçte adaletli işler yapılmadığını, kendisinin ise FETÖ ile suçlandığını belirten Çolak;

” Kalkandere’de gençlerimiz işsiz belediye seçimlerinde arabamı süsledim püsledim.  Bu AK Parti’nin peşine mahalle mahalle, ev ev gezdik, dolaştık. Bu ilçe teşkilatı çok iyi bilir. Belediye başkanlığını kazandırdık.  Arabamla bin km yol yaptım. Şimdi de beni FETÖ’den suçluyorlar. Burada mükafatımız demek ki buydu. Beni FETÖ’den suçladılar.

FETÖ 2cy diye suçlanan Hasan Çolak EVET ve HAYIR kampanyalarının yürütüldüğü seçimlerde aktif görev almış bir isim.

“BEN FETÖ’CU İSEM ÇOCUKLARIMIN NE GÜNAHI VAR?”

Oğlum tüm sınavları kazandı AKP li de olmama rağmen sıradan gerekçelerle işe almıyorlar sonrada bana FETÖ cu olduğumu söylüyorlar.

İlçe başkanımıza gittim yaşananları anlattım bana ‘Hasan bey oğlun işe girememesinin nedeni FETÖ ‘cu olman”

Ben ‘neden FETÖ’cuyum’ benim çocuğum bir ufak dershaneye gitmesiyle ben FETÖ’cü mü çıktım.  Hadi diyelim ben FETÖ’cüyüm çocuklarımın ne günahı var?

Çocuğum hem 4 yıllık üniversite bitiriyor hem 2 yıllık üniversite bitiriyor. Çocuklarım ekmek yemeyecekler mi şimdi. Çocuğum 9. Ayda düğün yapacak nasıl bakacak ailesine?”

“BEN HAKKIMIZ OLANI İSTEDİM”

Benim derdim hakkımız olanı istemektir diyen Çolak “Benim 4 çocuğumdan çalışan var mı? Yok, Bir tanesine burada BİM’e koydum. Sağ olsun İstanbul’dan birisi sayesinde. Şimdi bir tanesini de Türkcell’e koyduk.  Hakkımız olan hakkı istiyoruz. Başka bir şey değil başkasının da hakkını istemiyoruz”

“HAKSIZLIĞI DUYURMAK İÇİN PROTESTO ETTIM”

Protesto sonrası milletvekilinin kendisine referansının iyi olmadığını söylediğini ifade eden Hasan Çolak “Yaşanan bu haksızlığı duyurmak için önce İl, İlçe başkanlarına gittim sonuç alamadım.

Daha sonra Rize milletvekilimiz Muhammet Avcı Kalkandere’ye gelecek dediler. Hemen bir pankart hazırladım niyetim pankartı araca bağlayıp Ankara’ya gitmekti. Pankartı aracıma bağladım vekilin beni görmesini derdimi dinlemesini istedim.

Belediye toplantısı esnasında benimle konuştu bana ‘Senin referansın iyi değil’. Dedim ki temizlikçi olmak için illa referanslı mı olmak lazım. Şimdi referansımız yoksa çocuklarımız aç mı kalacak dedim.

Polisler yanıma geldi, pankartı kaldıracaksın dediler. Pankartı alamazsınız dedim. Gençler ile polisler az daha birbirine girdiler. Polisler tutanak tutacağız, ceza yazacağız dediler. Kıyamet koptu Kalkandere’ye. Adaletli hiçbir iş yapılmıyor”.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -