Kuzey Teve

AKP RİZE İL BAŞKANI AYAR”A İYİ PARTİLİ MAYİ’DEN TEPKİ “MİLLETİ AYAR ETMEYİN AYIPTIR”

AKP RİZE İL BAŞKANI AYAR”A İYİ PARTİLİ MAYİ’DEN TEPKİ “MİLLETİ AYAR ETMEYİN AYIPTIR”
531 views
31 Mayıs 2023 - 16:15
Spread the love

 

GENÇAĞA KARAFAZLI

AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 Mayıs 2023 tarihinde Rize de düzenlediği miting gününde trafik cezası yiyen sürücülere “makbuzları getirin biz ödeyeceğiz” çağrısında bulundu. İyi parti siyasi işlerden sorumlu Rize il başkan yardımcısı Hüseyin Mayi ise AKP il başkanı Ayar’ın açıklamalarına “milleti ayar mı ediyor. Millet geçim derdinde siz neyin derdindesiniz? Bu nasıl bir açıklama ayıptır” sözleriyle tepki gösterdi.

AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hemşerileriyle büyük buluşmasını gerçekleştirdiği Tarihi Rize Mitingine katılmak üzere ilçe veya beldelerden Rize merkeze gelirken ya da Rize merkezde trafik cezasına maruz kalan tüm hemşerilerimizin trafik cezalarını ödeyeceğiz. Hemşerilerimizden 3 Mayıs 2023 tarihine ait trafik ceza dekontlarını AK Parti Rize İl Başkanlığımıza ulaştırmalarını istirham ediyoruz. O gün hemşerilerimizin ödedikleri trafik cezalarından dolayı karşılaştıkları mağduriyeti hemşerilerimize biz ödeyeceğiz” dedi.

“AKP İL BAŞKANI MİLLETİ AYAR EDİYOR AYIPTIR”

AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar’ın yaptığı açıklamalara İyi parti Siyasi ilerden sorumlu Rize il başkan yardımcısı Hüseyin Mayi tepki gösterdi.

Mayi: Bu nasıl bir açıklama ayıptır. Millet geçim derdinde siz neyin derdindesiniz ? Milleti ayar mı ediyor AKP il başkanı? Bu açıklamanın ahlakı hiçbir yanı yoktur. Trafiğin görevi yurttaşları yani bizleri Trafik kuralları konusunda uyarmak kurallara uymayanlara ise yasanın emrettiği şey ceza ise onu uygulamaktır. AKP il başkanı bu açıklamasıyla yurttaşları Trafik kurallarına uymayın demeye getiriyor. Yani siz merak etmeyin siz ceza yeseniz de AKP olarak biz cezalarınızı öderiz. Bu yurttaşları ayar etmek kurallara uymamaya davet etmektir. Biz o gün hiçbir yurttaşın Trafik cezası yediğine de inanmıyoruz. Rize’de seçimi kaybeden AKP yöneticilerinden hesap soracak olduğunu duyduğumuz ve yerel seçimlerde yeni bir yenilgi yaşamamak için çalışmalara başlayan AKP yöneticileri önümüzdeki günlerde Rize ye gelecek olan sayın Erdoğan’a şirin gözükme çabası içerisindeler. Bu açıklama yasalar içerisinde görev yapan Trafik görevliliklerimize de hakarettir kınıyorum” dedi.

Hüseyin mayi

“HİÇBİR LİDERİN MİTİNGİNDE TRAFİK UYGULAMASI YAPILMADI KİMSEYE CEZA KESİLMEDİ”

ANKA haber  ajansının aktardığına göre AKP Rize il başkanı Hikmet Ayar’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ,Erdoğan değil daha sonra Rize de miting düzenleyen sayın Ekrem İmamoğlu’nun Rize de düzenlediği açık hava mitingi öncesi de herhangi bir trafik uygulaması yapılmadığı  Mobese kayıtlarından tespit edilen trafik kurallarına aykırı ihlaller her zamanki gibi gerekli yasal işlemlerin yapıldığı öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -