Kuzey Teve

AKP Rize de İstifa depremi. Alim’in istifasının ardından İl yönetim kurulu topluca istifa etti

AKP Rize de İstifa depremi. Alim’in istifasının ardından İl yönetim kurulu topluca istifa etti
602 views
01 Şubat 2023 - 23:21
Spread the love

AKP Rize de ’de İstifa depremi

Kuzeyteve-haberrize-Özel haber

Mayıs ayında yapılacak olan seçimlerde millet vekili adayı olmak için aday adaylığını açıklayan ve AKP Rize İl başkanlığı görevinden istifa eden İshal Alim’in yönetimindeki bütün isimler topluca görevlerinden istifa etti. İstifalılar kamuoyuna açıklanmadan önce dün akşam Gazeteci Şenol Öksüz’un Moderatörlüğünü üslendiği Gazeteci Gençağa Karafazlı’nın konuk olduğu kuzeyteve ve haberrize ekranlarından yayınlanan “kuzeyin çocukları konuşuyor” programında AKP deki istifalar tartışıldı.

Yaşanan bu sıcak gelişmeyi Rize kamuoyu kuzeyteve ve haberrize ekranlarından izledi. Kamuoyunda tartışmalara neden olan AKP deki istifaların temel gerekçeleri ve yaşananların perde arkasında neler olduğu konusunda Moderatör Şenol Öksüz’un sorduğu sorulara Karafazlı ‘dan çok çarpıcı cevaplar geldi.

Moderatör Şenol Öksüz, gazeteci Karafazlı’ya “ bu sıcak bir gelişme AKP’li yöneticler ve Alim ‘in istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Karafazlı;

“ AKP de biatçi kültür anlayışı var. Tabii birileri verin istifalarınızı biz sizi dizayn mi edeceğiz dedi evet bize göre birileri “biz sizi dizayn edeceğiz” dedi ve yönetim kurulu istifalarını aldı. Bu olay partilerde olan şeyler aslında bu önem arz etmiyor AKP de başka önem arz eden şeyler var bunları tartışmak lazım aslında istifaların ardında AKP de kimin başkan olacağı tartışılıyor parti ve kamuoyunda bunların içinde birçok isim var merkez ilçe başkanı var Burak ak, Ali Yıldız, Hikmet Ayar, Ali İmran Büyük ve Ali Haydar Er, yılmaz Katmer, İbrahim Türüt, gibi yaklaşık 15 e yakın isim var.”

Öksüz gazeteci karafazlı’ya İshal Alim genel merkezin onayını alarak millet vekili adaylığımı açıklıyorum demişti bu söylemin üzerine Alim yönetimindeki liste tamamının istifası alınması Alim zor duruma bırakmaz mı sorusuna;

“KENAN BIYIK BİZİM MASANIN ADAYI DEĞİL”

Karafazlı : “ siyasette bu tur algı operasyonları yapılıyor örneğin cumhuriyet hak partisinde aday adayı olan Kenan Bıyık “ ben millet ittifakının aday adayıyım” diyor CHP parti logoları altında fotoğraflarını yayınlıyor bu açıklamasını 6 lı masaya soruyoruz hepsi “Kenan Bıyık bizim masamızın adayı değil” diyor.

“AKP İÇERİSNDE 1,5 YILDAN BERİ KAVGA VAR”

AKP milletvekilleri özelikle Muhammed Avcı hiçbir fotoğrafta yok bu konuyu Rize Belediye başkanı Rahmi Metin’e de sordum kendisi “yakında göreceksiniz bizde bir sorun yok ortaklaşa fotoğraflarımızı boy boy yayınlarsınız” demişti. AKP içinde Muhammed Avci ile başlayan Osman Aşkın Bak ile hayatı yazıcı AKP ilçe örgütlerini de rahatsız eden 1,5 yıldır çok ciddi tartışmalar çok ciddi kavgalar var aslında bu kavgaların temeli rant. Kadrolaşmadan tutun ihalelere kadar çok ciddi sorunlar sıkıntılar yaşanıyordu. Dolayısı ile İshak Alim kendisine muhalif olan guruplar tarafından artık partililerle ilgilenmediği telefonlarına çıkmadığı bir çok partiliyi azarladığı şeklinde eleştiriler vardı Hatta diğer cepheden aynı eleştirilerde Muhammed Avcı’ya yönelik yapılıyordu. Avcı arayanlara cevap veren birisi olma iddiasındaydı ama artık bir sekretaryayı aşmak mümkün değildi arıyordu yurttaşlar Dönüş yapacağız deniyordu 1 ay geçiyordu dönülmüyordu gibi eleştiriler vardı avcı içinde.,

“RİZESPORU BAK YÖNETİYOR”

Eleştirilerin diğer ayağı ise Hayatı Yazıcı’ya zaten kimse ulaşamıyordu ve Osman Aşkın Bak’ da aynı. Bak’in eleştirildi en temel konulardan bir tanesi Rizespor içinde bulunduğu durum son yapılan kongrede formaliteden bir yönetim formaliteden bir başkan oluşturuldu hangi oyuncu kaça alındı nasıl alındığı hesap sorulamaz bir noktaya gelindiği ve bunun sorunlusunun Osman Aşkın Bak olduğu hatta kulübün düşmesinin asıl sorumlularından bir tanesinin Osman Aşkın Bak olduğu en barız olarak, bir futbolcunun x takım örnek veriyorum, 10 bin dolara alınmadığı, aynı futbolcunun Rizespor 100 bin dolara alındığı iddiaları var.

“ÂLİM’İN GÖREVDEN ALINACAĞINI 4 AY ÖNCE YAZMIŞTIK”

AKP görüştüğümüz yöneticiler ve eski yöneticiler AKP Rize’de 1 milletvekili kaybedeceğine kendilerinde inanmış durumda. Alim’in görevden alınacağını biz 4 ay önce yazdık ve 2 gün sonra parti içerisinde çok bilmiş bir yönetici eskiden ülküdaştı AKP küfürler yağdıran bir isim kendi Twitter hesabından bizleri yalanlamaya kalktı böle bir şey yoktur diyerek Sayın Alim’e sahip çıkmaya çalıştı görüyoruz ki parti içerisinde Alim’in görevden alınmasına yana olmayan hala parti içerisinde etkinliği devam eden bir takım akıl insanların varlığı söz konusu dolası ile bu güç İshak Alim’in alınmasına karşıydı.

“ALİ HAYDAR ER İL BAŞKANI OLACAKTI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI VAZ GEÇİLDİ”

Alim görevden alınması gündem de iken il başkanlığına getirilmesi konuşlan ve bu gün bu listede olan bir isim var Ali Haydar Er. Bu isim bu gün hala bu listenin için ve de tartışılan isimlerin başında gelir. Er’in Mesut Yılmaz’in Kemal Er’in çocuklarına gönderdiği paraları zimmetine geçirdiği Kemal Er’in birçok şeyi hakkı olan şeyi vermediği iddiası ile hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve bu konuda hakkında bir soruşturma başlatmıştı ve bu soruşturma hala devam ediyor. Böyle önemli bir konuda gündeme gelen er bir parti muhasibi ticaret borsasında Rizespor kasası ona teslim dolaysı ile Ali Haydar Er il başkanlığına karşı çıkanlarında dediği olmuştu, Alim’in seçime yakın istifasının alınacağı daha doğru olacağı söylenmişti”

“AKP DE TEK ADAMIN KARARLARINDAN BAHSEDİYORUZ”

Öksüz’un konuyla ilgili çeşitli sorularına Karafazlı şu yanıtları verdi.

“ AKP de temayül yoklamalarının bir karşılığı yok yanı demokratik merkezli bir parti değil. Eleştirilerin hayat bulduğu bir partiden bahsetmiyoruz tek adamın vereceği karardan bahsediyoruz dolayısı ile Rize gibi bir yerde Rizeli olan cumhurbaşkanın memleketinde partililerin önereceği ismin bir önemi yok.

“HİKMET AYAR RİZE HALKIYLA DALGA GEÇİYOR”

Bu adayların içinde Hikmet Ayar adı geçiyor yahu insan utanır gerçekten insan utanır ayar çıksın karşıma desin ki benim feto ile hiçbir ilişkim yok bu güne kadarda olmadı, bundan sonrada olmayacak diye bilir mi?  Bu cesareti göstere bilir mi? gösteremez! Neden gösteremez? Çünkü sen bu örgütün muhasebesini tutmadın mı? Sayın Ayar bütün bunlara rağmen sen bu ülkede milletvekili olmadın mı? Oldun. Bunu da yedi bu halk diyelim emekli oldunuz şuan neredesiniz? çaykur genel müdürlüğünde yönetim kurulu üyesi oldunuz yahu yine ak partili biri gelsin oraya siz gelmeyin bari o işi yapacak insan mı yok AKP de? Hayır, var onlar gelsin şimdi yönetim kurulu üyesisiniz.

“ERDOĞAN OLMASAYDI TBMM KAPISINA BİLE GİDEMEZDİN”

Türkiye Büyük millet meclisinde oğlunuz sarayda yakınınız özel idare sekreterliğinde oğlunuz, siz cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan olmasa siz Türkiye büyük millet meclisi kapısına bile gidemezdin. Tüm bunlara rağmen hala gelmişsin bu insanların karşısına gelmişsin “ben il başkanı olmak istiyorum” diyorsun. Size bu görev verilse de siz “çok özür diliyorum ben her turlu görevimi yaptım ama destekçinizim” deyip çıkın listenin dışına ne işiniz var orda? Sadece partililerinizle değil Rize halkı ile de dalga geçiyorsunuz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -