Kuzey Teve

AKP Lİ BAŞKANIN OĞLU TACİZDEN TUTUKLANDI HABERİ YAYINLAYAN GAZETE TOPLATILDI

AKP Lİ BAŞKANIN OĞLU TACİZDEN TUTUKLANDI HABERİ YAYINLAYAN GAZETE TOPLATILDI
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
130 views
02 Ocak 2021 - 21:36
Spread the love

 

AKP’li Belediye Başkanı’nın oğlu Erdem Özdemir’in “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Adıyaman merkez ve ilçelerinde Cumhuriyet gazetesi bulunamadı.

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı’nın oğlu Erdem Özdemir’in “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanmasına ilişkin haberin ardından Adıyaman merkez ve ilçelerinde Cumhuriyet gazetesi bulunamadı. Dağıtım şirketi “bir kişinin ildeki bayileri dolaşarak tüm nüshaları satın aldığını” söyledi.

Gölbaşı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’in oğlu, evli ve 2 çocuk babası Erdem Özdemir’in “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanması dünkü Cumhuriyet gazetesinde yer aldı. Cumhuriyet’ten Dilek Şen’in haberine göre; dün yayımlanan haberin ardından Adıyaman Merkez ile Gölbaşı, Kahta, Gerger ilçelerindeki bayilerinde Cumhuriyet gazetesi bulunamadı. Yerel basından gazeteciler ve yurttaşların, bir kişinin ildeki bayileri dolaşarak tüm nüshaları dün sabah “satın aldığını” söylediği belirtildi.

“BİR KİŞİ GELİP HEPSİNİ SATIN ALDI”

Yaysat Adıyaman Dağıtım Merkezi’nden bir çalışan, “Öğlene kadar 15-20 kişi aradı. Bayilerde Cumhuriyet gazetesi bulamadıklarını söyledi. Bunun üzerine bayileri aradık, bir kişi gelip hepsini aldı yanıtı aldık” dedi. Dağıtım merkezlerinden “toplu satış” yapmadıklarını söyleyen Yaysat çalışanının aktardığına göre; Adıyaman genelindeki 90’a yakın bayiinin 20’sinde Cumhuriyet gazetesi satılıyor. Bir gazeteci de “Gerger’de Cumhuriyet yok sattı’ diye yazacağız. Bu satışın, başkanın oğlunun tutuklanması haberiyle ilişkili olduğu ortada” diye konuştu. CHP Gerger İlçe Başkanı Abdurrahman Acar ise “5 gazete bayiine gittim. İlçede Cumhuriyet gazetesi bulamadım. Başkanın oğlunun tutuklanması haberi nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Olayın aydınlanmasını ve üstüne gidilmesini istiyorum” dedi.

Gölbaşı ilçesinde Yavuz Ortaokulu’nda Fen Bilgisi ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yapan evli ve 2 çocuklu Erdem Özdemir (36), lise öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan 24 Şubat’ta tutuklanmıştı. Özdemir, savcılık ve mahkeme ifadesinde suçunu kabul etmişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -