Kuzey Teve

AKP Her tarafa emirler yağdırıyor!

AKP Her tarafa emirler yağdırıyor!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
145 views
24 Mart 2015 - 17:20
Spread the love

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, AKP’nin yasaları çiğnediğini belirterek,“28 Şubat’ın muktedirleri de böyle yapmıştı.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, yasa gereği siyasi partilerin seçim propagandalarında dini sembolleri ve bayrağı kullanamayacaklarını belirterek, “Ama AKP kullanıyor, yasağı çiğniyor. Yüksek Seçim Kurulu, reklam filmini yasaklıyor ama yasaklı film televizyonlarda dönmeye devam ediyor. Bu kanunsuzluğu kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bekaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti’nin, Anayasayı tanımadığını, yasaları çiğnediğini, çifte standart uyguladığını öne sürdü.

AKP’nin, “Biz güçlüyüz, para, yetki bizde, televizyon bizim, gazete bizim, istediğimizi yaparız, bize kanun işlemez, biz mahkemeyi takmayız” dediğini iddia eden Bekaroğlu, şu görüşleri savundu:

“Türkiye, hukukun askıya alındığı olağanüstü dönemlerde ancak böylesine keyfi yönetilmişti. Her tarafa emirler yağdırıyorlar, ‘şöyle yapacaksınız, şunu yapmayacaksınız’ diyorlar. Gazetecileri toplayıp neyi nasıl yazacaklarını, neyi yazmayacaklarını söylüyorlar. 28 Şubat’ın muktedirleri de böyle yapmışlardı.”

Türkiye’de her gün yeni bir kanunsuzlukla, hukuksuzlukla, keyfilikle karşı karşıya kalındığını belirten Bekaroğlu, şöyle devam etti:

“Yasa açık, siyasi partiler seçim propagandalarında dini sembolleri ve bayrağı kullanamazlar diyor. Ama AKP kullanıyor, yasağı çiğniyor. Yüksek Seçim Kurulu, reklam filmini yasaklıyor ama yasaklı film televizyonlarda dönmeye devam ediyor. Bu kanunsuzluğu kınıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu ve RTÜK’ü gereğini yapmaya davet ediyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -