Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Akit hedef gösterdi üniversite resimleri kaldırdı

Akit hedef gösterdi üniversite resimleri kaldırdı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
178 views
02 Ocak 2021 - 22:14
Spread the love

 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin röprodüksiyon eserleri, üniversite rektörlüğü tarafından kaldırıldı.

Yeni Akit’te yer alan “Sanat adı altında rezalet” başlıklı haberden sonra harekete geçen rektörlük, “teşhircilik, çocuk ve kadın bedeninin sergilenmesi” gibi gerekçelerle eserlerin panodan kaldırılmasını istedi. Öğrencilerin röprodüksiyon olan eserleri kaldırmak istememesi üzerine olay yerine gelen rektörlük görevlileri, öğrencilere kendi yaptıkları işleri panodan kazıttı.

Ayşe Han’ın Cumhuriyet’te yer alan haberine göre, öğrencilerin eserlerinin kaldırılmasına sebep olan Yeni Akit, “Yıldız Teknik Üniversitesi’nde sanat adı altında rezalet” başlıklı haberini gün içerisinde yeniakit.com.tr internet sitesinden kaldırıldı. Sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama paylaşan YTÜ Emek Gençliği, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ortaçağ kalıntısı niteliğinde bir gazetenin verdiği talimata uygun hareket eden üniversite yönetimi bu olayla üniversite öğrencilerinin karşısında, bilimin ve sanatın değil hurafelerin yanında olduğunu yeniden kanıtlamıştır.”

Eser sahibi öğrencilerin, olayın kişiselleşmesi korkusuyla açıklama yapmaması ise okul yönetiminin öğrencilere karşı olan tavrını gözler önüne serdi. Emek Gençliği’nden öğrencilerin ifadelerine göre okul yönetimi 2018 yılında da yönetmen Emin Alper’e sansür uyguladı. “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisi imzacısı olan akademisyen ve yönetmen Emin Alper’in söyleşiye katılmasını engelleyen okul yönetimi, sadece film gösterimine izin verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -