Kuzey Teve

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Akbulut: “Çok yetenekli çocuklarımız var, destekler yeterli değil, eksik kalıyoruz”

Akbulut: “Çok yetenekli çocuklarımız var, destekler yeterli değil, eksik kalıyoruz”
117 views
03 Şubat 2023 - 17:18
Spread the love

Hüseyin Yılmaz

Rize’ de Dünya Ordular arası ve Akdeniz Olimpiyatları şampiyonu milli güreşçi Taner Akbulut’ un eğitmenliğini yaptığı minik sporcular yaklaşan müsabakalara son hız hazırlanmaya devam ediyor. Sporcularıyla beraber antrenman esnasında ANKA haber ajansına özel açıklamalarda bulunan Akbulut kendilerine devlet tarafından hiçbir destek verilmediğini öne sürerek ‘Bizim buradaki birinci amacımız dünya ve Avrupa şampiyonu sporcu yetiştirmek değil. Buradaki çocukları en azından insan olarak yetiştirmek, hayatlarına bir şeyler katabilmek için buradayız. Devletimizin bu spora destekle ilgili hiçbir bütçesi yok’ Dedi.

“ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLARIMIZ VAR, DESTEKLER YETERLİ DEĞİL EKSİK KALIYORUZ”

Güreş sporunu Rize’ de eski günlerine kavuşturmak istediğini ifade eden Akbulut’ un açıklamaları şu şekilde: “Bundan on sene önce olduğu gibi dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonları çıkarmak için Rize’ de bir alt yapı oluşturmak için dokuz ay önce bu grubu kurduk. Altmışın üzerinde sporcumuzla antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Çok yetenekli ve çok istekli çocuklarımız var. Şu anda 7-11 yaş grubu sporcularımız var. 11 yaşında olan bir çocuğumuz müsabakaya çıkabilir duruma geliyor minikler branşında. Ama bizim hedefimiz yıldızlar sınıfında 14 yaşından sonra müsabakalara başlamak, istediğimiz madalyaları alabilmek için. Devletimizin bu spora destekle ilgili hiçbir bütçesi yok ama burada bazı kişilerin desteğini söylemeden geçemem. Rize Valisi Kemal Çeber, katkısı yok dersem olmaz, hakkını yemiş olurum. Belediye Başkanımız Rahmi Metin’ in desteği oldu. Gençlik Spor İl Müdürümüz Gürhan Bey’ in destekleri oldu ama genel anlamda belki onların güçleri yetmiyor, eksik kalıyoruz.

“YİRMİ GÜN ÖNCE ON DOKUZ MADALYA KAZANDIK”

Rize’ de ki iş insanlarına, tanıdık iş insanlarına çok gittik ama bu spora ve bu çocuklara destek veren olmadı. Bu çocuklara destek verilirse üç beş sene sonra onlar da gurur duyar, Rizeli de gurur duyar, ülkemiz de gurur duyar. Bu çocukların arasından dünya olimpiyat şampiyonları çıkar. Bu grup bundan yirmi gün önce kendi yaş gruplarındaki mücadelede on dokuz madalya aldılar. Altısı altın madalya.

“İLK AMACIMIZ DEĞERLİ BİR İNSAN YETİŞTİRMEK”

İş insanlarımızın, kamu kuruluşlarımızın, amirlerimizden bir şekilde bunlara destek verilirse daha çabuk başarıya ulaşacağımızın kanısındayım. Burada iş insanlarından ricam bu çocuklara en azından bir katkıda bulunalım. Bu çocukların daha çabuk şampiyon olmaları için çok önemli. Bizim buradaki birinci amacımız dünya ve Avrupa şampiyonu sporcu yetiştirmek değil. Milletine, devletine saygılı anne babasına hayırlı bir evlat yetiştirmek. Buradaki çocukları en azından insan olarak yetiştirmek, hayatlarına bir şeyler katabilmek için buradayız. Bunların sonunda ikinci amacımız başarılı sporcu yetiştirmek. İlk amacımız değerli bir insan yetiştirmek.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P