Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“AK PARTİLİ BELEDİYEDEN SUYA YÜZDE YİRMİ ZAM”

“AK PARTİLİ BELEDİYEDEN SUYA YÜZDE YİRMİ ZAM”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
211 views
05 Kasım 2021 - 12:40
Spread the love

Rize’nin Ardeşen ilçesi AK Parti ‘li belediye suya yüzde yirmi zam yapması CHP ve İyi Parti üyelerin tepkisine neden oldu.

“AK PARTİLİ BELEDİYEDEN SUYA YÜZDE YİRMİ ZAM”

Gençağa karafazlı

Rize- Rize’nin Ardeşen ilçesi Ak Partili belediye önceki gün yapılan meclis toplantısında suya % 20 zam kararı aldı. Karara CHP ve İyi Parti meclis üyeleri tepki gösterdi.

Ardeşen ilçesi AKP li belediyesi  bazı uygulamaları ile Ardeşen halkını bıktırdı. Geçen yıllarda belediye işçilerine maaşlarını geç ödeyerek mağdur etmiş sokak ve caddelerin bakım ve onarım çalışmaları ile vatandaşları rahatsız etmesi ve belediye çalışanlarına yönelik  mobbing  uygulamaları son olarak Fırtına mahallesinde yaptığı alt yapı çalışmalarının bedelini vatandaşlardan tahsil etmek için su faturalarına 250 tl fazladan para talep etmesi Ardeşen halkının büyük tepkisini çekmişti.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi bu kez Ardeşen halkının diğer ilçelere oranla pahalı içtiği suya %20 gibi yüksek zam yapması vatandaşları çileden çıkardı.

Ardeşen Belediye Meclisi 3 Kasım 2021 tarihli toplantısında su birim fiyatına zam kararı alındı.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, suyun metreküp bedelini 4,27 TL’den 5,50 TL’ye çıkardı.

Mecliste su zammıyla ilgili yapılan oylamada CHP ve İyi Parti meclis üyeleri su zammına karşı çıkarak ret oyu verdi. AK Partili meclis üyeleri su zammına evet oyu verince mecliste çoğunluğa sahip AK Parti üyelerinin oyları ile zam kararı meclisten geçti. Suya yapılan %20 zam 2022 yılı itibari ile geçerli olacak.

“HAYALLER BEDAVA SU, GERÇEKLER %20”

AK Parti belediyesi suya yaptığı bu zam kararına CHP ve İyi Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.

CHP Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Suzan Taşkın Önal, yaptığı açıklamada “Hayaller Bedava Su, Gerçekler % 20” şeklinde tepki göstererek “Pazar’da 3,10 TL, Fındıklı’da 3,20 TL, Çamlıhemşin’de 1,81 TL, olan su metreküp bedeli Ardeşen’de 4,27 TL iken Ardeşen Belediye Meclisinin 03.11.2021 tarihli toplantı sonucu yapılan oylamada CHP ve İyi Parti meclis üyelerinin ret oyu kullanmasına rağmen AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla yaklaşık % 20 zam yapılarak 5,50 TL’ye çıkarılmıştır. Takdirini kamuoyuna bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -