Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AK Parti’de emniyetçi vekillerin Soylu isyanı

AK Parti’de emniyetçi vekillerin Soylu isyanı
216 views
10 Haziran 2021 - 9:52
Spread the love

Soylu’nun Peker konusunda yaptığı açıklamalardan rahatsız olan AK Parti içindeki emniyet kökenli vekiller konuyu cumhurbaşkanlığına taşıdı.

Suç örgütü liderliğinden yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in iddialarının ardından ekranlara çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendi bakanlığı öncesinde görev yapan bakanları ve bazı üst düzey emniyet mensuplarını hedef alması AK Parti’de rahatsızlık yarattı. Konu Cumhurbaşkanlığına taşındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Peker’e koruma verilmesiyle ilgili isim vermeden kendisinden önce görev yapan eski İçişleri Bakanı, bugün AK Parti MYK üyesi olan Efkan Ala’yı işaret etmişti. Soylu’nun açıklamasının ardından ortaya çıkan koruma kararı yazısında da bugün AK Parti Milletvekili olan dönemin üst düzey Emniyet görevlisi Selami Altınok vardı.

AYRI AYRI RANDEVU TALEBİ KABUL EDİLMEDİ

AK Parti kulislerinden edinilen bilgiye göre Soylu’nun bu açıklamalarından rahatsız olan AK Parti içindeki eski İçişleri Bakanlığı mensubu bazı milletvekilleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ayrı ayrı randevu talep etti. Erdoğan’ın programının yoğunluğu nedeniyle ayrı ayrı randevu verilmedi, aynı konuda görüşme yapmak isteyenlerin bir araya gelerek görüş ve önerilerini toplu olarak iletmesi istendi. Bunun üzerine bir parti yöneticisi başkanlığında toplantı yapıldı.

‘SÖYLEM DEĞİL EYLEM’

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan başkanlığında yapılan toplantıda partiyi ve kişileri zan altında bırakan Soylu’nun televizyon ekranlarından yaptığı açıklamalardan rahatsızlık dile getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Valilik gibi önemli mevkilerde görev yapmış milletvekilleri “Söylem değil eylem” diyerek bir bilgi belge varsa bunun ilgili kurumlara verilerek gereğinin yapılmasını istedi. Milletvekilleri bir hata, suç iddiası varsa da buna dair bilgi belgeler yargıya taşındığı takdirde yargılanmanın önünün açılması için gerekiyorsa dokunulmazlıkların kaldırılmasına da hazır oldukları mesajını iletti. Bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade eden milletvekilleri Bakan Soylu için de istifa çağrısı yaptı, konuyla ilgili yargının daha hızlı hareket etmesinin gerekliliğine işaret edildi.

Toplantıda ortaya çıkan görüş ve öneriler daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. Edinilen bilgiye göre partide bu konudaki tartışmaların kesinlikle ekranlarda yapılmaması konusunda da tüm partililer uyarıldı. (DUVAR)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -