Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“Ak Parti Babanın Malı mı” ?

“Ak Parti Babanın Malı mı” ?
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
186 views
07 Şubat 2014 - 11:16
Spread the love

 RİZE’nin Derepazarı İlçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Şaban Kalça, yeniden aday gösterilmesince partisinden istifa etti, bir çay ocağında düzenlediği toplantı ile bağımsız belediye başkan adaylığını açıkladı. Kalça, seçilmesi halinde yeniden AK Parti’ye geçebileceğini ifade etti.

Derepazarı`nda bir dönem Fazilet Partisi, iki dönem de AK Parti`den belediye başkanlığına seçilen Şaban Kalça, 30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için partisinden aday adayı oldu. Şaban Kalça, AK Parti Derepazarı eski İlçe Başkanı Yakup Samangül aday gösterilince partisinden istifa etti. Bir çay ocağında yaklaşık 100 kişi ile birlikte toplantı düzenleyen Kalça, bağımsız belediye başkanı olduğunu açıkladı.

15 yıldır ilçede vatandaşlar için gece gündüz çalıştığını anlatan Kalça, çok sevdiği Başbakan Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı değil kendisine karşı yapılan bir haksızlığa tepki göstermek amacıyla bağımsız aday olduğunu söyledi. Kalça, şöyle konuştu:

“Derepazarı’nda aday gösterilen arkadaşımız için büyük risk vardı. Ben bunu açıklanmadan önce partili büyüklerime anlattım. Ancak ısrarla Yakup Samangül’ü aday gösterdiler. Bu arkadaşımızın kazanma ve hizmet noktasında sıkıntı gördüğüm için bende bağımsız aday oldum. Kamuoyu araştırmalarında bu arkadaşımızın ismi çıkmadı. Ben yolsuzluk mu yaptım?, hizmet mi yapmadım?,  beni aday göstermediniz. Bu haksızlık bana değil bütün ilçeye yapıldı. En az yüzde 60’ın üzerinde oy alarak Türkiye bu halkı ebedi olarak anacaktır.”

“AK PARTİ TRENİ BABANIN MALIMI?”

Başbakan Erdoğan’ı çok sevdiğini anlatan Kalça, kazanması halinde halkın isteği doğrultusunda yeniden AK Parti’ye geçebileceğini belirtti. AK Parti İl Başkanı Hikmet Ayar’ın “AK Parti treninden inen bir daha binemez” sözünün sorulduğu Kalça şunları söyledi:

“2002 yılında Rize’de AK Parti’yi kuran 5 belediye başkanından biri benim. Bu tren senin babanın malı mı?. Buna halk karar verecek” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -