Kuzey Teve

Ahmet Türk’ten “Bölgenin bataklığa dönüşmesi?”

Ahmet Türk’ten “Bölgenin bataklığa dönüşmesi?”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
38 views
03 Ocak 2021 - 12:21
Spread the love

 Ahmet Türk, Kerkük’e yönelik saldırıya ilişkin ‘Bu bölgenin bir bataklığa dönüşmesi herkesi huzursuz hale getiriyor’ dedi.

Bahar KILIÇGEDİK 

ARTI GERÇEK- Mardin Büyükşehir Belediye eski  Başkanı Ahmet Türk, İbni Sina Hastanesi’nde tedavi gören Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Türk, Baykal’ın yoğun bakımda olduğunu bu nedenle kendisini göremediklerini ancak ailesinden sağlık durumunun iyi olduğu yönünde bilgi aldıklarıni söyledi. 

Irak ordu birlikleri ile İran yanlısı Haşd-i Şabi güçlerinin Kerkük kentine saldırısına ilişkin Artı Gerçek’e açıklamalarda bulunan Ahmet Türk, “Şuanda bir bilgiye sahip değiliz. Tabii ki bu çatışmaların çıkması, bu noktaya gelmesi hepimizi derinden üzmektedir. Olayın iç yüzünün nasıl geliştiği, neler olduğunu tam olarak bilmediğimiz için bu aşamada bir yorum yapmak istemiyorum. Sonuçta bu bölgede çatışma, bu bölgenin bir bataklığa dönüşmesi herkesi huzursuz hale getiriyor. Bir an önce bu çatışmaların durmasını diliyoruz. Müzakerelerle bu sorunların çözümü önemli bizim için…”dedi.

Türkiye’nin bu noktada tavrı ne olmalı, bir beklentiniz var mı sorusuna “Türkiye’den hiç bir beklenti yok. İran’ın, Türkiye ve Irak’ın böyle ortaklaşarak yürüttüğü bir çatışma alanının, yaratıldığı bir dönemi yaşıyoruz” cevabını verdi.
 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -