Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak tahliye oldu

Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak tahliye oldu
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
172 views
03 Ocak 2021 - 14:52
Spread the love

 Gülen cemaatinin medya yapılanması iddiasıyla yargılandıkları davada haklarında tahliye kararı verilen gazeteciler Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan serbest bırakıldı.

Gülen cemaatinin medya yapılanmasında oldukları ve ‘darbe çağrısı’ yaptıkları iddiasıyla tutuklanan gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkında kararını açıklayan Mahkeme beraat ve tahliye kararı vermişti.


Nazlı Ilıcak, bin 197 gün sonra tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Tutukevi’nden saat 23:00’da serbest bırakıldı.

8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak ve aynı iddiayla hakkında 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Ahmet Altan bu akşam serbest bırakıldı.

Bin 197 gün sonra tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Tutukevi’nden saat 23:00’da serbest bırakılan Nazlı Ilıcak’ı, oğlu Mehmet Ali Ilıcak ile ağabeyi Ömer Çavuşoğlu’nun aralarında bulunduğu yakınları karşıladı.


23 Eylül 2016’dan beri tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Altan’ı çok sayıda yakını ve arkadaşı karşıladı.

Nazlı Ilıcak’ın ardından 23 Eylül 2016’dan bu yana tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden bin 138 gün sonra serbest bırakılan Ahmet Altan’ı çok sayıda yakını ve arkadaşı karşıladı. Ahmet Altan yaptığı ilk açıklamada, “O kadar mutlu çıkamıyorsun. İçeride kalan çocuklar var, sevinemiyorsun. Bu şartlarda kalmak yolcu etmek daha iyi. Ben yolcu ettim, onlar için mutlu oluyorsun. Çocuklar suçsuzlar ve içeride kalıyorlar. Yıllarım kaybolmadı, yıllarımın kaybolmasına izin vermedim” dedi.

 

 

<a class="TweetAuthor-avatar Identity-avatar u-linkBlend" data-scribe="element:user_link" href="https://twitter.com/_ahmetaltan" aria-label="

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -