Kuzey Teve

Ağanın Bokunun üstünde Bok olamaz!

Ağanın Bokunun üstünde Bok olamaz!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
41 views
03 Ocak 2021 - 12:05
Spread the love

 AKP Zonguldak Milletvekili ve Zonguldak eski başsavcısı Hüseyin Özbakır’ın seçim afişlerinin üstüne afiş asan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) milletvekili adaylarına 3 ay hapis cezası verildi.

7 Haziran seçimi öncesi Zonguldak’ta afiş yapan ikisi HKP milletvekili adayı 3 kişi hakkında, Zonguldak eski başsavcısı, o zamanın AKP milletvekili adayı ve şimdinin vekili Hüseyin Özbakır, kendi afişlerinin üzerine afiş yapıştırıldığı iddiası ile 9 Mayıs’ta şikayetçi oldu.

Şikayetten 6 gün sonra, yani 15 Mayıs’ta ise dava açıldı. 3 Kasım 2015 tarihinde görülen davada, 2’si HKP adayı 3 kişiyr 3’er ay hapis cezası verildi. Ceza, iyi halden 2 ay 15 güne düşürüldü ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Soruşturmanın “jet hızında” açılmasına dikkat çeken HKP, bugüne kadar AKP’nin “yolsuzlukları” ile ilgili suç duyurularının işleme alınmasının yıllar sürdüğünü belirtti ve“AKP için bir kaç gün içinde işlem yapılması, dava açılması yargımızın geldiği vahim durumu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Boşuna demiyoruz yargı AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürüldü diye” ifadelerini kullandı.

Afiş cezasına da tepki gösteren HKP, “normalde en fazla para cezası verilebilecek bir olay nedeniyle, afiş asmaktan 3’er ay hapis cezası verilmiş; ceza iyi halden 2 ay 15 güne düşürülmüş, hükmün açıklanması geri bırakılmıştır. Tabi şikayetçi şimdinin vekili o dönemin başsavcısı olunca başka türlüsü karar çıkmasını zaten beklemiyorduk” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -