Kuzey Teve

Afrin çevresinde çatışmalar yaşanıyor

Afrin çevresinde çatışmalar yaşanıyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
43 views
03 Ocak 2021 - 12:22
Spread the love

 TSK ve ÖSO’nun Afrin kuşatması sürerken, bugün kent merkezine yakın yerlerde çatışmaların ve bombardımanın yoğunlaştığı haberleri geliyor.

Doğan Haber Ajansı, Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) kentin güneydoğusundan Afrin’e girdiği ve kentin bu bölümünde kontrolü sağladığı bildirildi. ANHA da kente yönelik hava operasyonlarının yoğunlaştığını, özellikle Mahmudiye Mahallesi’nde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu. 

Benzer bir haberi de, muhaliflere yakın İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İçin Gözlemevi duyurdu ve kent merkezinde çatışmaların sürdüğünü aktardı. Reuters haber ajansına konuşan bir ÖSO yetkilisi de, YPG güçlerinin kentin bir bölümünden çektiğini, çatışmaların kentin kuzey, doğu ve batısında yoğunlaştığını belirtti. 

Yerel kaynaklar da  kent merkezine yakın bölgelerde çatışmaların yoğunlaştığını, kent merkezine yönelik ağırlaşan bombardımandan da sivillerin etkilendiğini aktardı.  

ERDOĞAN: AFRİN’DE KONTROL SAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesi’nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı törenlerinde yaptığı konuşmada, Afrin şehir merkezinin 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alındığını söyledi. Erdoğan, “Afrin şehir merkezinde artık Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu’nun bayrağı dalgalanıyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -