Kuzey Teve

Afrin, 7’den 70’e sokakta

Afrin, 7’den 70’e sokakta
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
30 views
03 Ocak 2021 - 12:13
Spread the love

 Türkiye’nin Afrin’e yönelik saldırı girişimlerini, Afrinliler büyük bir gösteriyle protesto etti.

Türkiye’nin Afrin’e yönelik top saldırıları ile geniş kapsamlı operasyon hazırlıkları Afrinliler tarafından büyük bir gösteri ile protesto edildi. Türkiye’nin bölgeye dönük saldırı tehditlerine karşı uluslararası güçlerin sessiz kalmasını da protesto eden Afrinlilerin neredeyse tamamı sokağa çıkarak protesto gösterisine katıldı.

Afrin’de 7’den 70’e herkesin katıldığı yürüyüş Kürt Kızılayı (Heyva Sor a kurd) binasının önünden başladı. Kentin ana caddelerinde yürüyen göstericiler, miting için Afrin’deki 19 Temmuz Stadyumu önünde toplandı.

ANHA’da yer alan habere göre her halktan, inançtan kesimler ile tüm siyasi parti, sivil toplum örgütü ve Özerk Yönetim’in katılımıyla yapılan yürüyüşe, YPG ve YPJ’liler, Afrin Anti Terör Timleri, Asayiş Özel Güçleri, Trafik polisleri ile Öz Savunma Birlikleri kendi resmi üniformaları ile katıldılar.

Göstericiler PKK lideri Abdullah Öcalan’ın ile çatışmalarda yaşamlarını yitiren YPG ve YPJ üyelerinin fotoğraflarının yanı sıra TEV-DEM, Kongreya Star, Afrin Demokratik Özerk Yönetimi, YPG, YPJ, Asayiş ve Öz Savunma Birlikleri’nin amblemlerini de taşıdılar.

Gösteride sık sık Türkiye ve Erdoğan aleyhine sloganlar atılırken gösterinin 19 Mayıs Stadyumu önünde yapılacak miting konuşmalarının ardından son bulacağı belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -