Kuzey Teve

ABD li Albay Dillon: SDGyi desteklemeyi sürdüreceğiz

ABD li Albay Dillon: SDGyi desteklemeyi sürdüreceğiz
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
141 views
28 Ocak 2018 - 7:09
Spread the love

  ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Ulusalararası Koalisyon’un Sözcüsü Albay Ryan Dillon, “Demokratik Suriye Güçleri’ni desteklemeyi sürdüreceğimizi açık bir şekilde Türkiye’ye ilettik” dedi.

Erbil merkezli Rûdaw televizyonunun canlı yayınına katılan Ryan Dillon, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Dillon, Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) yapılan silah yardımına ilişkin, “IŞİD’e karşı DSG’yi desteklemeyi sürdürüyoruz. Daha önce dile getirdiğimiz gibi şimdi de yineliyoruz; IŞİD’e karşı mücadelede ihtiyaç olan silah ve aletleri sağlıyoruz. Bunu açık bir şekilde Türkiye’ye ilettik” dedi. 

‘TÜRKİYE KOOLİSYONUN NEDEN MENBİÇ’TE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYOR’

Koalisyon güçlerinin, Türkiye’nin sık sık “gireceğiz” dediği Menbic’te kalmaya devam edeceğini vurgulayan Dillon, “Türkiye, koalisyon güçlerinin neden bu kentte olduğunu çok iyi biliyor. Menbic, Fırat Nehri’nin berisinde bulunuyor ve DSG’nin denetimi alında” ifadelerini kullandı.

Dillon, Türkiye’den gelen Menbic’e operasyon düzenleneceği yönündeki sözleri hatırlatılarak, “Türkiye operasyon düzenlerse çekilecek misiniz?” sorusuna, “Henüz gerçekleşmeyen bir konu hakkında konuşamam” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile  ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster arasında yapılan telefon görüşmesinde McMaster’ın PYD ve YPG’ye silah verilmeyeceğini teyit ettiği belirtilmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN