Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ABD IŞİDe yıllarca para ödedi

ABD IŞİDe yıllarca para ödedi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
182 views
18 Kasım 2017 - 8:22
Spread the love

 Zarrab Davası’yla ilgili iddiaların yankısı sürerken, Erdoğan, ABD’nin IŞİD’e para ödediğini ileri sürdü ve ekledi: Sözlerini tutmadılar. Afrin’de hayal kırıklığı istemiyoruz.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Batı dünyasına yönelik eleştirilerinin dozajını arttıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye’ye verdiği sözleri yerine getirmediğini söylediği ABD’yi IŞİD’e ‘Dolar ödemekle’ suçladı.

AFRİN’DE HAYALKIRIKLIĞI İSTEMİYORUZ 

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Ankara’da Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Afrin’de hayal kırıklığına uğramak istemediğini belirtti.

ABD ÇIKMAZA SÜRÜKLÜYOR

Erdoğan, ‘Müttefiklik ilişkileri çerçevesinde çok kolayca çözebileceğimiz nice sorun maalesef Amerika tarafından ısrarla çıkmaza sürüklenmiştir.” dedi. 

RAKKA, MİNBİÇ, DEYRZOR VE PYD

Erdoğan, ABD’nın ‘çıkmaza sürüklediği’ olaylara örnek olarak, Suriye’yi verdi. Erdoğan şöyle konuştu: “Rakka olayı böyledir, Münbiç böyledir, Deyrzor böyledir. ‘Gelin bu işi beraber halledelim’ dediğimiz zaman Amerika’nın önceki yönetimi ‘Hiç endişe etmeyin, burada ne PYD ne YPG kalmayacak’ demelerine rağmen, Sayın Obama bana bu sözü kaç kere vermiş olmasına rağmen bu sözü tutmamıştır. Ardından gelen yönetim ise ne yazık ki isim de değiştirmek suretiyle ‘Artık biz YPG’yle değil, SDG’yle işbirliği yapıyoruz’ diyor. Afrin’de aynı oyuna gelmek istemiyoruz” dedi.

‘IŞİD’İ KURAN PYD’Yİ DE KURDU’

“DEAŞ’ı icat eden kimse PYD’yi kuran da odur; aynı güçler FETO’yu da büyütmeye devam ediyor” Cumhurbaşkanı, ABD’yi Türkiye’nin IŞİD ve PYD’ye yönelik operasyonlarını baltalamakla da itham etti.

KATİLLER ORDUSUNUN ARKASINDAKİLER

Erdoğan, “DEAŞ katiller ordusudur. Arkasında kimlerin olduğu ortaya çıkıyor. Buradaki özel bir ekip tarafından daha önce belirlenmiş senaryoya göre yönetilmiştir. Çekirdek güç oradan oraya taşınarak kan ve gözyaşı yayılmıştır. DEAŞ’ın kafa kesme görüntülerinden tüm veriler Batı ülkelerinin kontrolündeki medya mecralarından servis edilmiştir. Bölgeyi dizayn etmek için yapılan ince planın tezahürü olduğu anlaşılıyor. DEAŞ’ı icat eden kimse, PYD’yi kuran da odur.” diye iddialarını sıraladı. 

‘PYD’Yİ PARLATANLAR’ 

Erdoğan, tüm kınama mesajlarına rağmen Suriye’de, Suriye Demokratik Güçleri (QSD) ile birlikte çalışma kararı alan ABD’yi isim vermeden Irak’ı istikrarsızlaştırmakla suçladı.

Erdoğan şöyle devam etti: “PYD’yi parlatan kimse Kuzey Irak yönetimini bağımsızlık ilanına sürükleyerek Irak’ın istikrarsızlığını derinleştirmek isteyen de odur. Tabii aynı güçlerin, Feto’yu kendi koruma kalkanlarının içinde besleyip büyütmeye devam ettiklerini de unutmamak lazım.” dedi. 

SENARYONUN FARKINDAYIZ

ABD’yi yine IŞİD’e dolar ödemekle suçlayan Erdoğan, “DEAŞ’a bol bol dolar ödediniz. Ama DEAŞ’la, benim askerim, Özgür Suriye Ordusu kahramanca mücadelesini verdi. Türkiye’nin hem DEAŞ’a hem de PYD’ye karşı operasyonlarını baltalayan Amerika’nın bu örgütler üzerinden hayata geçirmeye çalıştığı senaryonun biz gayet iyi farkındayız” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN