Kuzey Teve

53 Projemiz Halkta Karşılığını Buldu

53 Projemiz Halkta Karşılığını Buldu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
115 views
04 Şubat 2014 - 16:37
Spread the love

MHP Rize Belediye Başkan Adayı Uz.Dr. Zelkif Akgül ve İl Başkanı Cem Kazmaz  Rize MÜSİAD ve RİSİAD’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Akgül ve Kazmaz Sivil Toplum Örgütlerinin  Başkan veı Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu..  

Ziyaretlerle ilgili olarak İl Başkanı Cem Kazmaz yaptığı açıklamada ;

Bu kapsamda MHP olarak  açıkladığığız 53 projemizin karşılık bulduğunu, özellikle MÜSİAD’ın çok değerli Başkanı Sayın Mahmut Dabak’ın Rize Turizm Master Planımızdan, izlediği sunumlarımız ve animasyonlarımızdan çok etkilendiğini, oluşturacağımız denizin içeri alınması, beş yıldızlı otel ve kıyılarda ki sosyal donatı alanları girişimlerinin kendisinin öngörüleri ile de örtüştüğünü büyük bir mutluluk içerisinde müşahede ettik.

Ayrıca projelerimiz içerisinde yer alan çay çarşısı ve turizmi canlandırma teşebbüsleri, festivaller  ile çay sektörünün de destekleneceği hususlarında bilgi sunduk.

Daha sonra  Sn. Dr. Zelkif Akgül ile birlikte Rize Çay Ekicileri Derneği/Rize Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Sayın Hasan Kasap ve Değerli Yönetim Kurulu Üyelerine bir ziyaret gerçekleştirdik. Kendilerine Rize’mizin olmaz ise olmazı çay konusunda ki düşüncelerimizi ilettik.

Çay için MHP İktidarı döneminde ivedilikle bir Milli Ürün Kanunu çıkarılacaktır, kaçak çay ile etkin mücadele yapılacak, Rize’nin karayolu ile üç girişine X-Ray cihazları konularak nakliye kontrol altına alınacaktır. Çay yetişen iller dışında (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun)  çay paketleme tesisi kurulmasına izin verilmeyecektir, Çaykur rehabilite edilecek, ürün desteği artırılarak özel sektöre dolaylı destek getirilecektir. Çaya üreticilerin hak ettiği taban fiyat verilecektir, organik tarıma geçiş ve organik gübre kullanımı desteklenecek, verim düşüşünden kaynaklanan üreticilerin hak kayıpları devletçe karşılanacaktır.

Ayrıca 53 projemiz içerisinde yer alan çay çarşısı ve turizmi canlandırma teşebbüsleri, festivaller  ile çay sektörü desteklenecektir dedi..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -