Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rizeliler Erdoğan’ın kafalarına çay atmasından rahatsız oldu: Hepimiz ona oy verdik. Ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti..

Rizeliler Erdoğan’ın kafalarına çay atmasından rahatsız oldu: Hepimiz ona oy verdik. Ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti..
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
231 views
28 Temmuz 2021 - 15:15
Spread the love

Kafalarına çay atılan Rizeliler: İnsanlar canları ile uğraşırken 1 paket çay ihtiyaçları yok. Hepimiz ona oy verdik. Ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti…

Geçen hafta Rize ve Artvin’de sel ve heyelanda 6 kişinin yaşamını yitirmesi 3 kişinin kaybolmasının ardından yaşananları yerinde incelemek için Rize’ye ardından Artvin Arhavi ilçesine giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın babasının doğduğu ilçe Güneysu’da hitap ettiği yurttaşlara çay atması hemşerilerinin tepkisine neden oldu.

Gençağa Karafazlı’nın haberine göre yaptığı sokak röportajları ile yer yer gündem oluşturan ‘Sokak Kedisi’ adlı “yotube” kanalının sahibi Ebru Uzun bu kez Rize sokaklarında Erdoğan’ın çay kentinde yurttaşlara çay atmasını Erdoğan’ın hemşehrilerine sordu.


Yurttaşlara “Erdoğan’ın kendi memleketinde hemşerilerinin kafasına çay atmasını nasıl buluyorsunuz” sorusu yöneltildi.

Bir yurttaş “Bu çok doğru bir davranış değil. Eleştirilmesi gerekiyordu, insanlar canları ile uğraşırken 1 paket çay ihtiyaçları yok. Yanlış şeyler yani reis, hepimiz çok seviyorduk ama hepimiz ona oy verdik. Ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti” dedi.

‘Keskin nişancılar gördük. Baba ocağında kendini güvensiz hissediyorsa…’

Bir başka yurttaş: “Halka atmıyor da böyle köpeğe atıyormuş gibi atıyor. Bence çok saçma çok sıkıldık kendisinden. Cumhurbaşkanı olarak bazı binalarda keskin nişancılar falan gördük. Yani kendi baba ocağında böyle kendini güvensiz hissediyorsa bizim da söyleyecek bir şeyimiz yok.”

Yine bir değerlendirme: “Çok şey var da konuşamıyoruz ya.  Valla biz ne düşünürsek düşünelim. Onlar yine kafaların eseri yapıyorlar. O yüzden pek bir şey söylemeye gerek yok.”

‘Aşağılayıcı olduğunu düşünüyorum’

Bir yurttaş “Aşağılayıcı olduğunu düşünüyorum. Sayın başkanımız galiba ihtiyarlandı veyahut yoruldu. Pek yönetemiyor galiba. Çay nedir dağıtıyorsun vatandaşa, yani insanlar açlıktan nefesi kokuyor. Rize’de çay kıtlığı var herhalde çay dağıtmak lazım” dedi.

AKP’li olduğunu ifade eden bir diğer yurttaş ise şunları söyledi: “İyi olmadı yani çay. Adamın ölüsü var. Uygun görmedim. Ben AKP’liyim hoş değil. O konuda herkesi rahatsız olduğu doğrudur yani.”

Kimin çaylarını dağıttığına dikkat çeken bir yurttaş da “Ama maalesef eğitim sistemimiz çok kötü. Yetişen gençlik çok zor durumda. Ekonomimiz gittikçe kötüye gidiyor, sıkıntıdayız. Rize halkı sıkıntıda. Gerçekten sıkıntıda. Asla oy vermeyi düşünmüyorum. Hangi firmanın çayını dağıttı, önemli olan orası.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -