Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Hayatı yazıcı saldırı emrini veren isimdır!

Hayatı yazıcı saldırı emrini veren isimdır!
186 views
02 Mayıs 2021 - 7:35
Spread the love

İkizdere İşkencdere vadisinde AKP ye yakınlığıyla bilinen cengiz inşaatın yapacağı taş ocağına karşı aylardır direnen Gürdere ve Cevizlik köyü halkına yönelik 1 Mayıs günü Jandarma saldırısının emrini Hayati Yazıcı verdi.
Gençağa karafazlı

 

Bu sözler vadide direnen ve vadi girişinde evi bulunan Güngör baş’ a ait.
Baş bu sabah Gazeteci Gençağa Karafazlı ya gelişmeleri aktardı.
“30 Nisan günü AKP li Rize milletvekilleri Hayati Yazıcı ,Osman Aşkın Bak İkizdere Kaymakamlığında 30 yurttaşımızla bilgilendirme toplantısı yaptı.
Toplantıda işkencedere vadisinin şimdiki halini gösteren fotoğraflarını ardından taş ocağı ve sonrası fotoğrafını yurttaşlara göstererek vadinin şimdiki halinden daha güzel olacağını inandırmaya çalıştı.
Bizler ‘o halde bu haliyle bırakın’ dedik.
Ardından vadiye bizlerle görüştü.Özellikle bana ‘ sen her yerde varsın’ diyerek sitem etti.
Ben kendisine ‘ burası vadim yaşam alanım evim vadi girişinde tabii ki var olacam her yerde ‘ dedim.
Ayşe teyzem ‘yapmayın yıkmayın buraları buralar giderse yaşam yok olur ,arılarımız kovanlarımızı kırdılar askerler bizlere kendi evimizde saldırıyorlar’ deyinceHayati Yazıcı “ sıkıntı yapmayın burası daha kötü olmayacak , arı kovanlarınızı hal ederiz paralarını verır alırız yenisini’ diyerek çözüm üretmeye çalıştı.
Yazıcı nın tavrı belliydi ve kararlıydı vadi de direnen yurttaşların çıkartılması için gereği yapılacak mesajını ‘projeyi yeniden gözden geçirin’ dememize aldırmadan vadiden ayrıldı.
1MAYİS DA ORDU GELDİ
1Mayıs günü saat 17 de bir ordu askerle geldiler ve tüm direnenlere saldırdılar.Çadırlarımızı kırdılar kadınlarımızı darp ettiler gözaltına aldılar acımasızca saldırdılar .
BUGÜN YİNE BİR ORDU
Bugün sabah bizler uyurken vadiyi kuşattılar dağ taş adeta savaş alanı gibi asker dolu vadiye hiç bir almdan giriş yok.
CHP şi vekiller bekaroğlu ve Tanal avukatımız Okumuşoğlu geldiler.
Vadi girişinde toplanmaya başladık yaklaşık 15 kişi buradayız yurttaşlar geliyor vadiye girmemiz zor gibi ne yapacağımıza karar vereceğiz vekillerimizle görüşüyoruz bütün bu yaşananların sorumluları bellidir.
Cengiz in karı için bir halk yaşadığı toprağından yok ediliyor Bu zulm sizleri bir gün boğacak.
Biz her koşuldu direnişimizi sürdürmenin yol ve yöntemlerini de aramaya devam edeceğiz bu topraklar bizimdır Cengiz inşaatın değildir”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -