Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

17. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali Başladı

17. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali Başladı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
162 views
02 Ocak 2021 - 22:09
Spread the love

 17. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali kapsamında 4 gün sürecek etkinliklerin ilk gününde Hopa Atatürk anıtına Belediye Başkanı Taner Ekmekçinin çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Hopa’da 4 gün sürecek olan festival etkinlikleri başladı. Hopa HEM/Necmettin Aydın Kültür Merkezinden HEM kursiyerlerinin başlattığı yürüyüş Atatürk anıtı önünde son erdi. Burada kendilerini Belediye Başkanı Taner Ekmekçi karşılayarak “Hoş geldiniz” dedi.

17. Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali kapsamında 4 gün sürecek etkinliklerin açılış törenine Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, TCGS 307 Bot Komutanı Kıdemli Üsteğmen Can Çakıcı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,  Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Başkan Vekili Fatma Akın, Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, CHP ilçe başkanı Adnan İskender, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Motorlu Taşıyıcılar Başkanı Celil Yıldırım Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın Halk Eğitim Müdürü Harun Yüce ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

Belediye parkında bulunan Atatürk anıtına Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı, daha sonra festivalin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Taner Ekmekçi yaptı.

Ekmekçi konuşmasında şunları söyledi: ‘’Saygıdeğer Belediye Başkanlarım,
Siyasi Partilerin Değerli Temsilcileri ve çok kıymetli Katılımcılar, sizlerle bu güzel günde birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün Atamızın huzurunda 17. sini düzenlediğimiz Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivalinin açılışı gerçekleştiriyoruz. 

Günümüze kadar varlığını sürdürebilmiş, kültür değerlerini koruma ve gelecek nesillere bırakma bilincini bizlere hatırlatan festivaller aynı zamanda bu değerlerin ve geleneklerin gelecek kuşaklara aktarılmasına aracılık etmektedir. 

Festivaller; birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörünün ön planda olduğu etkinliklerdir. Hem yöre halkına, hem de yerli ve yabancı turistlere hitap etmektedir. Bu festivaller ayrıca Kültürler ve toplumlar arası etkileşimin de önemli bir parçasıdır.

Hopa’mızın tanıtımına katkı sunacak olan festivalimiz de, kültür sanat etkinliklerinin yanı sıra festival kapsamında gerçekleşen Türkiye Voleybol Federasyonuyla birlikte organize ettiğimiz Plaj voleybolu Türkiye Şampiyonası TVF Pro Beach Tour 2019 Hopa Etabı da yapılacaktır. 4 gün boyunca, ilçemizin rengine renk katacak olan festivalimizin hazırlanmasında gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm arkadaşlarıma, hiç bir karşılık beklemeden katkı sunan kıymetli iş adamlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimi iletiyorum.

Her şey Çok güzel olacak düşüncesinin ön planda olduğu, demokrasiye inanan, hak hukuk ve adalet duygusunu içinde taşıyan, birlik ve beraberlik duygusunun hakim olduğu daha yaşanabilir Hopa için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından ilk gün etkinlikleri de, Halk oyunları gösterisi ile başladı. Gösteri protokol ve katılanlar tarafından alkışlandı. Başkan Ekmekçi daha sonra Hopa HEM sergilerinin açılışını gerçekleştirdi.

Etkinlikler ve sergi gezileri sonrasında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyüreğin daveti üzerine Belediye Başkanları ve Belediye Başkan Vekilleri ile birlikte Hopa Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler

Festivalin ilk gün etkinlikleri Bisiklet yarışı, Masa Tenisi gösterisi, Festival açılış kortej yürüyüşü ile devam ediyor

İlk gün akşam etkinliklerinde Uluslararası Tulum Gösterileri, Ana Okulu gösterileri ardından Grup Yol üstü ve ENTU’nun sahne alması ile devam edecek ve Mehmet Erdem konseri ile ilk günde sona erecek.

Festivalin ikinci gününde HOPAPORT’un ana sponsor olduğu TVF-Plaj Voleybolu Federasyonu turnuvası olan TVF Pro Beach Tour 2019 Hopa Etabı karşılaşmaları Festival Arena’da start alacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -