Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

15 ilkokul öğrencisine cinsel istismar

15 ilkokul öğrencisine cinsel istismar
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
166 views
02 Ocak 2021 - 21:49
Spread the love

Kocaeli Başiskele Karşıyaka’da bulunan Barbaros İlkokulu’nda korkunç bir olay yaşandı. Okula 2. dönem gelen sınıf öğretmeni T. Ö.’nün 15 kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edildi.

Bizim Kocaeli Gazetesi’nden Uğur Enç’in haberine göre, Kocaeli’de Eğitim-Bir-Sen üyesi bir öğretmen sınıf öğrencilerini taciz etti. Yurdun dört bir yanından çocuk istismarı ve cinsel saldırı haberleri geliyor. Karaman’da Ensar Vakfı üyesi tarafından 45 erkek çocuğun taciz edilmesinin ardından Başiskele Karşıyaka’dan da akıllara durgunluk veren bir haber geldi. Karşıyaka’da bulunan Barbaros İlkokulu’nda 4. sınıfta okuyan yaklaşık 15 kız öğrenci öğretmenleri tarafından taciz edildi.

ERKEKLERE ŞİDDET

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Barbaros İlkokulu’nda eğitim vermek üzere 2. dönem kentimize gelen sınıf öğretmeni T.Ö., 4. sınıf öğrencilerinin derslerine girmeye başladı. Kısa süre sonra kız öğrencilere aşırı yakın ilgi gösteren T.Ö., erkek öğrencilere ise şiddet uygulamaya başladı. Erkek öğrencilere kalem fırlatan T.Ö.,kimi öğrencileri de tekmeliyordu.

SINIFLARI DEĞİŞTİRDİLER

Kız öğrencilere ise özel bir ilgi gösteren T.Ö., öğrencilerin anlatımlarına göre sık sık eliyle kızları okşuyor ve genital bölgelerine dokunuyordu. T.Ö.’den rahatsızlık duyan kimi öğrenciler 2. dönemin başında durumu ailelerine iletti. Cinsel saldırıdan bahsetmeyen öğrenciler, T.Ö.’nün sınıfında olmak istemediklerini ifade etti. Bu öğrencilerin sınıfı değiştirildi.

KUZENİNE ANLATTI

Geçtiğimiz gün ise bir öğrenci yaşadıklarını kuzenine anlattı. Öğrencinin anlatımları sonrasında korkunç olay ortaya çıktı. Konuyla ilgili diğer velilerle irtibata geçen talihsiz öğrencinin ailesi herkesi hareketi geçirdi. Bütün sınıf velileri çocuklarıyla konuştu ve olayın detaylarını öğrendi. Veliler önceki gün okula giderek sınıf öğretmeni T.Ö.’den şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öğlen saatlerinde hem okul idaresine hem de karakola şikayet dilekçelerini sunan veliler öğretmenin görevden alınmasını ve hakkında cezai işlem uygulanmasını talep etti. Bu sırada kimi veliler öğrencilerinin taciz edilmesini içine sindiremedi ve T.Ö.’yü darp etti. Darp edilen öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ENSAR VAKFI GİBİ

Karşıyaka Barbaros İlkokulu Müdürü Mustafa Aydın’a ve okul telefonlarına dün gün boyu ulaşılamadı. Eğitim verdiği bir sınıf dolusu kız öğrenciyi taciz eden T.Ö.’nün, Ensar Vakfı gibi,iktidar partisi AKP’ye yakınlığıyla bilinen Eğitim-Bir Sendikası’na üye olduğu öğrenildi. Başiskele’de büyük yankı uyandıran olay sonrasında Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik gazetemize konuştu.

1 AYDIR GÖZLEM ALTINDA

Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir önceki eğitimci arkadaşımızdan sınıf velileri çok memnundu. Olaylara konu olan öğretmen bu sınıfta yeni görevlendirildi. Veliler öğretmenden memnun değildi. Okul idaresine bu taciz vakasıyla ilgili başvuru yaptılar. Konu bize de intikal etti. Okul müdürü ve müdür muavini 1 aydır bu öğretmeni gözlem altına almıştı.


(Okul müdürü)

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİM

1 ay boyunca öğretmenin davranışlarında, hal ve hareketlerinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Öğretmen bugün (dün) veliler tarafından darp edildi. Taciz iddialarını kaymakamımız da bana iletti. Ben okulda müfettiş görevlendiriyorum. Müfettiş gerekli incelemeleri yapacak. Eğer öğrencilerin ve velilerin iddiaları doğruysa gereğini yaparız.

5 ÖĞRETMENE MESLEKTEN MEN

Ben Kocaeli’de görev yapmaya başladığımdan beri hiçbir konuda taviz vermedim. Bugüne kadar 12 öğretmeni şehir dışına gönderdim. 5 öğretmeni ise meslekten men ettirdim. Disiplin konusunda bir eğitimci olarak asla taviz vermem. Bu öğretmen hakkındaki iddialar doğruysa da gereği yapılacaktır. Fakat iddialar doğru değilse darp olayını gerçekleştiren velilerle ilgili de gereğini yapacağım.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -