Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE’Lİ 10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”

RİZE’Lİ 10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
252 views
18 Eylül 2021 - 14:37
Spread the love

On yaşındaki Ece Önçeken , Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden olan Valse isimli parçasını Çayeli müzik okulu adına ilk kez seslendirdi.

10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”
Gençağa Karafazlı.
7 yaşından itibaren  Rize- Çayeli Müzik Okulu’nda piyano eğitimi alan 10 yaşındaki Ece Önçeken, bütün dünyada kabul gören İngiliz Kraliyet Okulları’nın (ABRSM) piyano sınavına hazırlanıyor. Sınava girebilmek için Toplam 8 seviye var, Ece de 4. Seviyede ve eğitimine aralıksız devam ediyor.
Ece Önçeken , Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden olan Valse isimli parçasını Çayeli müzik okulu adına ilk kez seslendirdi.
“Bu güzel parçayı bir de Ece Önçeken öğrencimizden dinleyin” çağrısı yapan Çayeli müzik okulu Ece Önçeken’in çalışmasıyla ilgili sosyla medya hesabından şu bilgileri paylaştı.
Pandemiden herkes gibi biz de hasar aldık. Uzun bir aradan sonra ilk müzik videomuz İngiliz Kraliyet Okulları (ABRSM) 3. seviye öğrencimiz Ece Önçeken’e (10 ) ait.
Belki bilmeyenler vardır; parça Rus besteci Evgeny Grinko’ya dünya çapında ün getirdi, Valse. Ece’nin de performansını beğeneceğinize eminiz.
Evgeny Grinko, Rus sanatçı. Kendisi besteci, piyano, gitar ve bateri çalıyor. Türkiye’ye de defalarca gelmiş. Ankara, Antalya, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun ve hatta Trabzon’a kadar yakınımıza. Fakat biz Rize’den maalesef fırsat bulup gidemedik. 10 yaşındaki öğrencimiz Ece Önçeken bu parçayı seslendirince bizim için de bir teselli oldu.”


“İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”
Valse isimli bu parçayı Ece’nin başarıyla seslendirdiği ifade edilen açıklamada “ ece piyano çalmayı çok seviyor. 7 yaşından beri Çayeli Müzik Okulu’nda piyano eğitimi alıyor.
Bu sene, bütün dünyada kabul gören İngiliz Kraliyet Okulları’nın (ABRSM) piyano sınavına hazırlanıyor. Toplam 8 seviye var, Ece de 4. seviyede. Valse isimli bu parça Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden oldu. Şimdi bu güzel parçayı bir de öğrencimizden dinleyin. Güzel yorumlarınızı bekliyoruz”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -