Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

1 Mayıs’a giderken bu sessizlik niye?

1 Mayıs’a giderken bu sessizlik niye?
281 views
15 Nisan 2022 - 5:54
Spread the love

Türk Traktör işçisi: Başta Türk Metal olmak üzere; Türk-İş, Hak-İş, DİSK’i ve tüm diğer sendikaları 1 Mayıs’ta tüm işçileri birleştirmeye çağırıyorum.

Türk Traktör işçisi
Ankara

İşçilerin emekçilerin bayramına sayılı günler kaldı. Bizim işyerinde ise bu konuyla alakalı hiç ses yok. Türk Metal ya da bağlı olduğu Türk-İş neden hiçbir açıklama yapmıyor? Bu sessizlik niye?

Enflasyon farkı üzerinden alınan sözleşme sayesinde halimize şükreder olduk. Ama her gün aslında ücretlerimiz erimiyor mu? Gerçek enflasyonla açıklanan enflasyon aynı olmadığı için maaşlar artsa da faturaları, market alışverişini karşılamıyor. Hayat pahalılığının bu kadar arttığı koşullarda biz neden sesimizi daha gür biçimde duyurmayalım? Bütün işçilerin birliğini göstermenin zamanı geldi de geçiyor. 1 Mayıs bunun için önemli bir gündür. Taleplerimizi hep birlikte dile getirdiğimiz bir gündür. Sendikalı, sendikasız tüm işçilerin günüdür. İşsizlerin, gençlerin, emekçilerin günüdür.

1 Mayıs bizim için sadece bir tatil günü değildir. 2 yıldır 1 Mayıs gelince sadece sosyal medyadan bir açıklama yapmaktan başka bir şey olmuyor. Sözleşme dönemi nasıl da Kocaeli’de alanları inlettik diyorduk. Ankara Sincan’da yıllar sonra ilk defa bir işçi mitingi yaptığımızda herkes ne kadar mutluydu. Olması gerekeni o zaman yaptık diyorsak, işçinin emekçinin bu önemli günü olan 1 Mayıs’ta neden yapmıyoruz? Türk Metal en kalabalık, en çok üyesi olan sendika. İstese yeri göğü sallayabilir. Ama bu sessizlik, işçinin emekçinin, alın teri dökenlerin bugününde doğru değil.

Ben Evrensel gazetesi aracılığıyla başta Türk Metal olmak üzere; Türk-İş, Hak-İş, DİSK’i ve tüm diğer sendikaları 1 Mayıs’ta tüm işçileri birleştirmeye çağırıyorum. Zamlara karşı, pahalılığa karşı, insanca bir şekilde yaşamak için 1 Mayıs’ta buluşalım.

(EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -