Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Muhalif Gazeteci Gençağa Karafazlı’ ya Yılın Gazetecisi Ödülü

Muhalif Gazeteci Gençağa Karafazlı’ ya Yılın Gazetecisi Ödülü
576 views
28 Ocak 2023 - 14:17
Spread the love

Emre Koç 

Merkezi Ordu’da olan Karadeniz Haberci Dergisinin bölge okurları arasında geleneksel olarak düzenlediği ‘2022 Yılının Enleri’ listesini girenler ödüllerini aldı. Giresun’un Bulancak ilçesinde bir otelde düzenlenen törende bazı bürokratlara, gazetecilere, sanatçılara, Sporcu, eğitimci ve STK temsilcisi yanı sıra meslek örgütlerinin bazı temsilcileri ödüle laik görüldü.

Karadeniz’de Yılın En’ leri Töreninde Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yılın başarılı valisi ödülüne laik görülürken,Rize bato başkanı Av Umit Peçe CHP Rize eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Saltuk Deniz ödüle laik görüldü. Onur Ödülü Av. Hatice Ergen ile Şükriye Kalafat’ a verilirken, yaptığı muhalif haberleri nedeniyle hakkında en çok soruşturma açılan yayınladığı haberlere en çok erişim yasağı getirilen gazeteciler arasında yer alan; kuzeyteve.com ve rizenabiz.com yerel haber sitelerinin imtiyaz sahibi, insan hakları savunucusu Çağdaş Gazeteciler derneği Rize şube başkanımGençağa Karafazlı ise ‘Yılın Gazetecisi’ ödülüne layık görüldü.

“BU ÖDÜLÜ HALKIN SESİ OLAN GAZETECİLER ADINA ALIYORUM”

Halkın haber alma ve yayma hakkını savunan tüm gazeteciler adına bu ödülü aldığını ifade eden Karafazlı yılın enleri listesinde yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün burada bu ödülü almak benim için gerçekten çok değerli. Son yıllarda ülkemizde basın mensuplarına karşı oluşturulan baskı ortamı ve haksız davalar sonucunda ülkemiz adeta bir gazeteci hapishanesine dönüşmüştür. Bu ödülü düşünce, ifade ve basın özgürlüğü, halkın haber alma yayma özgürlüğü başta olmak üzere, tüm temel hak ve özgürlükleri savunan ve halkın sesi olan gazeteciler adına alıyorum. Ülkemizin gerçeklerini, halkımızın sorunlarını ve hakikati her yerde haykırmaktan, yazmaktan, seslendirmekten asla vazgeçmeyeceğiz.”

Gençağa Karafazlı daha önce her yıl düzenlenen Metin Göktepe yılın gazeteciler ödülü alanında 4 kez yıkın gazetecisi ödülü almıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -