Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE HALKI LOJİSTİK LİMANA KARŞI “İYİDEREDE LİMAN OLUR MU”

RİZE HALKI LOJİSTİK LİMANA KARŞI “İYİDEREDE LİMAN OLUR MU”
229 views
26 Mayıs 2021 - 7:38
Spread the love
Cengiz inşaatın İyidere’de yapacağı lojistik liman inşaatına karşı Rize li yurttaşlar karşı.
Daha önce AKP ve MHP ye yakın sivil kurumlar İyidere lojistik inşaatına karşı çıkan yurttaşları adeta vatan haini ilan etmiş ,bu kişiler Rize e yatırım istemeyen kişilerdir diyerek çeşitli kampanyalar düzenlemiş ve ulusal gazetelere ilanlar vererek İyidere lojistik merkezin bölgeye büyük katkı sağlayacağı bu nedenle İkizdere ,Eskencidere vadisinden de en uygun taşın alınacağını duyurmuşlardı.
Bütün bu çağrılara rağmen Lojistik limanın bölgeye nasıl bir katkı sağlayacağı gerçekçi bir şekilde bugüne kadar ortaya konulmuş değil. Bir çok  bilim adamı İyidere de Lojistik merkezin yapılmasını doğru bulmadıkları açıklaması yapmıştı.
Bu kez Rize’li yurttaşlarda Lojistik merkezin ne fayda sağlayacağını sorgulamaya başladı işte İyidere lojistik limanı gerçeği ile ilgili anlamlı bir açıklama daha.
Tarihçi Ali Taşpınar yazdı:
İYİDERE’DE LOJİSTİK MERKEZ VE LİMAN YAPILACAK.
İKİZDERE’DEN TAŞ TAŞINIP, LİMAN DOLDURULACAK.
1-İYİDERE’ DE LİMAN OLUR MU?
İyidere-İkizdere Irmağı ortalama 2000 metre yükseklikten ve etrafındaki derelerin sularını da toplayarak gelir ve Karadeniz’e dökülür. Beraberinde NE BULURSA GETİRİR VE İYİDERE’NİN AĞZINA YIĞAR. İYİDERE KÖPRÜSÜNÜN ÜSTÜNDEN BAKTIĞINIZDA akarsuyun taşıdığı alüvyonları görebilirsiniz. GEMİLER BURAYA NASIL YANAŞACAKLAR?
2-RİZE’ DE HAZIR YAPILMIŞ LİMAN VAR. ALLAH’A YALVARIYOR, işletin bu limanı diye.
3-Eğer LOJİSTİK MERKEZ VE İYİDERE LİMANI, ÇİN’İN bir yol- bir kuşak projesi için yapılıyorsa, DEMİRYOLU NEREDE? Eğer demiryolunu da yapacağız diyorsanız, TRABZON ve ERZİNCAN demiryolunu hemen yapar, sahile bağlar. RİZE ONLARI TUTAMAZ. BU TRENİ KAÇIRDIK. Bir Ovit yolunu daha yapamadık.
4-SAVAŞ İÇERİSİNDEYİZ ve MEHMETÇİĞİ HER TARAFA DAĞITTIK. AMBARGOLAR ALTINDAYIZ. ABD, SÜREKLİ OPERASYON ÇEKİYOR. İç cepheyi kuvvetlendirmek zorundayız. Ancak ellerimiz birbirimizin gırtlağında.
5-GELİN YOL YAKINKEN BU İŞTEN VAZGEÇELİM. BU LİMAN İYİDERE’ DE OLMAZ. Buralara masraf edecek paramız da yok. Savaş içerisindeyiz. YUNANİSTAN BİZE SALDIRMAK İÇİN ABD’NİN BİR İŞARETİNİ BEKLİYOR.
Önce ellerimizi birbirimizin gırtlağından çekelim ve aklıselim yolu tercih edelim.
TÜRK MİLLETİ dualı bir millettir. Bunun da üstesinden gelecektir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -