Kuzey Teve

Polis kimliği göstererek Rize’ de bir yurttaşa saldıran zanlılardan ikisi Samsun’ da yakalandı

Polis kimliği göstererek Rize’ de bir yurttaşa saldıran zanlılardan ikisi Samsun’ da yakalandı
1.793 views
31 Ocak 2023 - 13:12
Spread the love

Kuzeyteve.com

Rize’de, polis kimliği göstererek Yusuf Sandıkçı isimli yurttaşı darp eden saldırganlardan ikisi Samsun’da yakalandı. F.T. ile M.C. isimli iki saldırgan, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye göre; Rize’de geçen hafta kendilerini polis olarak tanıtıp Yusuf Sandıkçı adlı yurttaşı sopalarla darp ettikten sonra kaçan zanlılardan ikisi, Rize ve Samsun emniyet müdürlüklerinin ortak çalışması sonucu dün Samsun’da yakalandı. F.T. ile M.C. isimli iki zanlı, nöbetçi Cumhuriyet savcılığınca yapılan sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Nöbetçi hakimlikçe tutuklanan iki zanlı, Samsun Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Olay, geçen hafta Rize’nin Hamidiye Mahallesi’nde meydana gelmişti. Aralarında AKP’li İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’nin kuzeni Ömer Mete’nin de bulunduğu bir grup, polis kimliği gösterdikleri Yusuf Sandıkçı isimli yurttaşı darp ederek olay yerinden kaçmıştı. Saldırıya uğrayan Yusuf Sandıkçı’ın boyun kemiğinde kırıklar oluşurken saldırı anı iş yerinin güvenlik kameralarına yansımıştı.

Polis, güvenlik kamerası görüntülerini inceledikten sonra saldırganlardan Ömer Mete ile Recep Kapıcıoğlu’nun kimliklerini tespit etmişti. Polis, Ömer Mete’yi Rize’de gözaltına almış; Mete, çıkarıldığı nöbetçi hâkimlikçe 20 gün ev hapsi verilerek serbest bırakılmıştı. Saldırıda kendisini polis olarak tanıtan Recep Kapıcıoğlu ise Samsun’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış, diğer 2 zanlı ise olay sonrası kaçarak kayıplara karışmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -