Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Metin Lokumcu, ölüm yıl dönümünde Hopa’da anıldı: Hepimiz eşkıyayız!

Metin Lokumcu, ölüm yıl dönümünde Hopa’da anıldı: Hepimiz eşkıyayız!
229 views
31 Mayıs 2021 - 18:06
Spread the love

Metin Lokumcu, ölümünün 10’uncu yıl dönümünde memleketi Hopa’da düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamasıyla anıldı.

Metin Lokumcu, ölümünün 10’uncu yıl dönümünde Hopa’da anıldı.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs 2011 tarihinde Hopa’da yapacağı miting sırasında protesto gösterisinde bulunan ve polisin attığı gaz fişeği sonrası fenalaşarak hayatını kaybeden Metin Lokumcu, Hopa’da anıldı.

Hopa parkında toplanan yurttaşlar ve Lokumcu ailesi, buradan Metin Lokumcu’nun öldüğü ve daha sonra adının verildiği Metin Lokumcu Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca “Metin Lokumcu ölümsüzdür”, “Hepimiz Hopa’yız, hepimiz eşkıyayız”, “Metin Lokumcu’ya söz olsun devrim olacak”, “Gün gelecek, devran donecek, AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı.

Metin Lokumcu meydanında toplanan kalabalık, Lokumcu ve tüm devrim şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Eyleme Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercument Şahın Cervatoğlu ile EMEP, HDP, Sol Parti, CHP, ESP, Halkevi, Umut Sen temsicileri de katıldı.

Meydanda yapılan konuşmalarda Llokumcu’nun mücadelesinin sürdürüleceği ifade edildi. Buradaki açıklamanın ardından yurttaşlar Metin Lokumcu’nun mezarının bulunduğu Kemalpaşa ilçesine geçerek anma etkinliğini sürdürdü.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -