Kuzey Teve

Meşhur Anzer Balı Satışa Çıktı

Meşhur Anzer Balı Satışa Çıktı
87 views
06 Aralık 2022 - 20:16
Spread the love

Rize’nin İkizdere ilçesindeki Anzer Yaylasında üretilen, ünü dünyayı aşmış Anzer Balı yeni sezon ürünleri uzun bir beklemenin ardından piyasaya sürüldü. Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından doldurulan Anzer Balı için bu yıl uzun bir süreç yaşandı.

Üretim ve Dolum Aşaması

Yüksek rakımlı ve eşsiz çiçek florasına sahip Anzer Yaylasında üretilen Anzer Balının ünü dünyayı aşmış bulunmakta. 2022 yılı ağustos ayında sağımları gerçekleşen ve tüm numunelerin Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kontrol altına alındığı Anzer Balı çeşitli süreçler sonrası 2022 Kasım ayının ortalarında nihayet piyasaya sürülmüş bulunmakta. Aylar öncesinden ön siparişlerin verildiği Anzer Balı için üreticiler tüm kargo işlemlerini başlatmış bulunmakta. 2022 yılında Anzer Balına büyük bir talep olduğunu belirten Coğrafi Anzer Balı ( https://www.cografianzerbali.com ) firması sahibi Alpaslan Deniz, Rize İl Tarım Müdürlüğü tarafından dolumu yapılan Anzer Balı üretimi ve satışı için titizlikle bir çalışma yürütüldüğünü belirtti. Deniz, 2 farklı laboratuvar testi ile tüm balların test edilip, uygun olmayanların üretime girmemesi adına yapılan bu çalışmanın sonucunda halkımızın Anzer Balına ulaşması sağlandı dedi.

Anzer Balı Uyarısı

Anzer Balının, Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından resmi dolum yapılarak satıldığını, buna dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Deniz, vatandaşları Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından dolum yapılmış mühürlü balları almaları konusunda uyardı.

Anzer Balı Fiyatı

Anzer Balı fiyatı ile ilgili çeşitli söylemlerin kafa karıştırdığını belirten Coğrafi Anzer balı firması sahibi Deniz, Anzer Balının belirlenen fiyat politikası dışında satılmasının mümkün olmadığını, bu fiyat politikasını da Anzer Balı Kooperatiflerinin ortaklaşa bir karar ile aldığını, sadece Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından doldurulan ve satılan ürünlerin Kooperatiflerce satılabileceğini belirtti.

Anzer Balı Fiyatı

2022 yılında Anzer Balı Kooperatifleri olarak Anzer Balı 1kg Fiyatının 2.000,00 TL olarak belirlendiğini söyleyen Deniz, Anzer Balı üretim ve satış aşamaları ile ilgili vatandaşları sürekli bilgilendirdiklerini, herkesin detaylı bilgi almak için çekinmeden iletişime geçebileceğini söyledi. Anzer balının dünyada en kıymetli ballar arasında yer alığının altını çizen Deniz, “2022 yılı Anzer Balı üretim ve satış sürecinin tüm ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Anzer Balını vatandaşlarımıza ulaştırmak adına titiz bir çalışma sergileyen Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine ayrıca teşekkür ederim. Umarım bu titiz test ve dolum aşaması çalışmalarının sonunda vatandaşlarımızda bilinçli olarak Anzer Balını doğru adreslerden satın alarak sağlıkla tüketirler. Ön sipariş sürecinde kaydettiğimiz çok sayıda vatandaşımızın Anzer Ballarını kargolamaktayız. Bu sezonun tüm arıcılar ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -