Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Memleket Partisi Rize il başkanı Bayrak “Gazeteci yalakalık etmez”

Memleket Partisi Rize il başkanı Bayrak “Gazeteci yalakalık etmez”
288 views
10 Ocak 2022 - 10:34
Spread the love

10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan memleket partisi Rize il başkanı Muhittin Bayrak, “Gerçek gazeteciler kökleri sağlam ağaçlar gibidir, onlar her iklime dayanıklıdırlar. Her şartta görevlerini yerine getirmekten çekinmezler.”

Gençağa Karafazlı.

Çalışan gazeteciler gününü kutlayan .Bayrak  ,  objektif ve hür bir basın Demokratik bir ülkenin vaz geçilmez temel unsuru olduğunu  belirterek şunları söyledi;

“GERÇEK GAZETECİ YALAKALIK YAPMAZ”

Gazete, toplumun aynasıdır. Gazeteci ise bu aynayı elinde tutan, yürekli kişilerdir. Gerçek gazetecilik cesaret gerektirir, koca yürekli olmayı gerektirir. Bazen yanlıların hoşuna gitmeyeceğini bildiği halde, mesleğinden atılma riski olduğu halde yine de doğruyu yazmaktan vazgeçmeyecek kadar istikamet sahibi olmayı gerektirir. Gerçek gazeteci yalakalık yapmaz. Menfaatlere göre şekil almaz. Yanar döner değildir. Herkese yeşil ışık yakmaz. Kırmızı çizgileri vardır onun, değerlerinden taviz vermez. Kafa tutar, meydan okur, mazlumun feryadı, haksızın isyanı, dilsizin çığlığı olur. Yorulmak nedir bilmez.

Unutulmamalıdır ki Gazetecilik, okuyucularının tarihe tanıklık etmelerini sağlar. Birilerinin yazılmasını hiç istemediği şeyler vardır. Konuşulmasın diye üzerini örttüğü, unutulup gitsin diye beklediği. İşte gazetecilik bunları korkusuzca yazabilmek, enine boyuna konuşabilmek, gün yüzüne çıkararak hafızalara kazımaktır.

“GAZETECİLİK DEMOKRASININ TEMEL TAŞIDIR”

Objektif ve hür basın, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez temel taşlarından biridir. Demokrasimizin en temel taşlarından olan saygı değer basın mensuplarımız; gerçek objektif, kalemini yalandan, iftiradan ve çıkardan ayıran bütün çalışan gazetecilerin günü kutlu olsun. Ayrıca ilimizdeki olaylardan anında bizleri haberdar eden ve zaman zaman yaptığımız açıklamalara yer veren yerel basınımıza teşekkür eder üstün başarılar dilerim gününüz kutlu olsun.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -