Kuzey Teve

İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş yanıtı: Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değil

İmamoğlu’ndan Başak Demirtaş yanıtı: Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değil
99 views
23 Ocak 2024 - 12:22
Spread the love

Ekrem İmamoğlu, Başak Demirtaş’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına açık kapı bıraktığı açıklamalarına ilişkin konuştu: “Bu konu DEM Parti’nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değil.”

Artı Gerçek – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı ile ilgili açıklamasına ilişkin, “Bu konu, DEM Parti’nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir konu değil” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Yedikule Gençlik Spor Tesisi’nin açılışına katıldı. İmamoğlu, açılışın ardından basın mensularının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

‘BU KONU, DEM PARTİ’NİN KARAR VERECEĞİ BİR KONU’

Ekrem İmamoğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığına aday olacağı iddialarına ilişkin konuştu.

Başak Demirtaş’ın DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylık açıklaması sorulan İmamoğlu, “Bir başka partinin aday çıkarıp çıkarmayacağı ile ilgili bir adayın yorum yapması zaten doğru değil. Bu konu, DEM Parti’nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir konu değil” cevabını verdi.

MURAT KURUM’UN ‘KANAL İSTANBUL’ SÖZLERİ

AKP‘nin İstanbul adayı Murat Kurum’un Kanal İstanbul Projesi ile ilgili “İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak” sözleri de sorulan İmamoğlu, esprili bir yanıt vererek “Bak, bak, bak diye değerlendiriyorum” dedi.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

Seçim kazanmak nelere muhtedir, oy almak nelere muktedir. Hep milletin dediği olur, milletin gündeminde ne varsa o olur.”

Kurum’un sözlerini yanı veren İmamoğlu, “Milletin gücü, sandığın gücü bir anda iradenin kendinde olmadığı yöneticilerin bir anda sesini kısa biliyor. Dün söylediklerinin tersine söyleyebiliyor” diye konuştu.

TRT’YE TEPKİ

İmamoğlu, TRT’ye de tepki göstererek “Avrupa’nın en büyük tesislerinin açılışını yapmamız halinde dahi devletin kanalı İstanbul’dan bahsetmezken, herhangi bir ilçe belediyesinin münazaralarını, hatta söyleşilerini yayınlayabiliyor” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Başak Demirtaş, Artı Gerçek’ten İrfan Aktan’a İBB için adaylık iddialarına ilişkin konuşmuştu. Demirtaş görüşmede, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Başak Demirtaş, “Bu durumda birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için değil, İstanbul’da kazanmak için yarışa gireriz ve iddialı oluruz” demişti. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -