Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

HATINOĞLU “Bakalım Sedat Peker ANAP-DYP birleşmesinde yaşananları , dönen dolapları da anlatacak mı?”

HATINOĞLU “Bakalım Sedat Peker ANAP-DYP birleşmesinde yaşananları , dönen dolapları da anlatacak mı?”
261 views
09 Mayıs 2021 - 16:00
Spread the love

Rize barosu eski başkanı Avukat Ateş Hatınoğlu Sedat Peker’in açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından ilginç bir yazı yayınladı.

Hatınoğlu “Peker bakalım ANAP-DYP döneminde olup bitenleri açıklayacak mı ” diye sordu.

işte Hatınoğlu’nun o yazısı.

Sedat Peker Dubai’den üçüncü videosunu da yayınladı. Bu videoda da çok ağır iddialar var.
Sedat Peker’in anlattığı şeylerin bir kısmı gizli kalmış sırlar değil ancak kimsenin dile getirmeye cesaret edemediği olaylar.Bu ilişkiler Susurlukta ortalığa saçıldığında sağcı ve solcu partiler elbirliğiyle ve büyük maharetle her şey örtbas ettiler.
Bizlerin milliyetçilik , vatanseverlik duyguları senelerce profesyonelce suistimal edildi. 1990’lı yıllarda yaşanan karanlık hadiseler topluma terörle mücadele olarak aktarıldı. Bu perdenin arkasında siyaset baronları , mafyalaşmış polis ve askerler , PKK’nın ve Kürtlerin yönettiği uluslararası uyuşturucu trafiğinden büyük paylar aldılar. Pek çok uyuşturucu baronunun malına , parasına çökerek büyük bir servet elde ettiler. Bu işleri yaparken kullandıkları ve terörle mücadele ettiğini sanan bir avuç polis , asker ise sırtlarından milyon hatta milyar dolar kazanan baronların aksine sefalet içinde perişan oldular. Onlarca cinayet işletilen Ayhan Akça , Ayhan Çarkın , Ziya Bandırmalıoğlu gibi isimleri ne çabuk unuttuk. Hatırlıyorum en son bir tanesi Bursa’da bir pavyonda öldürülmüştü.
Veli Küçüklerin , Korkut Ekenlerin , İbrahim Şahinlerin , Abdullah Çatlıların ve tabii ki Mehmet Ağar’ın terörle mücadele kahramanları olduklarına , bu yüzden devlet düşmanı PKK’lıların ve Komünistlerin hedefi olduklarına hep inandırıldık. Tencere tava çalan solcularla dalga geçtik.Devlet eliyle işlenen cinayetleri kutsadık.
Bir adam düşünün ; eski emniyet müdürü , eski vali , eski milletvekili , eski iç işleri bakanı. Babası emekli polis. Bu gün ulaştığı serveti tahayyül edebiliyormusunuz? Satın aldığı iddia edilen Yalıkavak Marina’yı gezdim ve gördüm. Param sadece çocuklara birer dondurma almaya yetti. Karanlık bir adam olan Mubariz Mansimov bu marinayı Ağar’a neden , nasıl ve kaç liraya sattı? Mubariz Masimov kimlerle ortaklıklar yaptı. Ne oldu da birden Azerbaycanlı adam Feto’cu oldu ve tutuklandı?
Sedat Peker bilinen ama dillendirilmeyenleri anlatıyor. Hakkında ki onca iddiaya rağmen Tolga Ağar nasıl ve neden milletvekili oldu? Mehmet Ağar’ın Devletimize ve Milletimize verdiği büyük hizmetin , terörle mücadele kahramanlığının karşılığı mı?
Bakalım Sedat Peker Anap – Dyp birleşmesinde yaşananları , dönen dolaplarıda anlatacak mı?
Baronların Savaşı adında bir kitap okudum. Uluslararası Uyuşturucu mafyası , polis , adliye , basın , siyasetçi üçgeninde yaşananları anlatan. Zindaşi’nin yaptıkları , Burhan Kuzu’nun utanç verici eylemleri.O kitapta ki baronlar meğer ayak takımıymış.
Sedat Peker Yılport Limanı ve bu limanın işleticisi şirket ve bu şirketin Samsunspor başkanı olan sahibi ile ilgili iddiaları dile getiriyor.Bütün bu işler olurken bu başkan maçlara seyirci sokulması ayağına Süleyman Soylu’nun oğlunu hedef gösterme cesaretini nerden buluyor?
Sokakta iki tane hap yakalatan çocuğun tepesine binen devlet bu şirketle ilgili iddialar hakkında ve Bolivya’da ki limanı ve Kocaeli’de ki limanında yakalanan kokainlerle ilgili ne yaptı? Bir Türk şirketinin Bolivya’da liman satın alması ne kadar enteresan.
Kocaeli Yılport Limanında Panama bandıralı gemide şüphe üzerine arama yapıp uyuşturucu yoktur diye rapor tutan üç Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Memurundan sonra bu rapora rağmen gemide yeniden arama yaptırıp 540 kilo kokaini bulan Bölge Müdürü Mehmet Ali Aslan meşhur ve iş bilen bakan Ruhsar Pekcan tarafından neden görevden alınarak müşavir adlı devletin kızak kadrosuna atandı? 540 kilo uyuşturucu kimin , Bolivya’da Yılport limanından çıkıp Mersin’e gelen gemide ele geçen 610 paket kokain kime geliyordu?
Hukukun üstünlüğünün , yargının bağımsızlığının olmadığı ülkelerde bunlar yaşanır. Senelerdir neden rüşvet , yolsuzluk operasyonlarına hiç rastlamıyoruz. Turgut Özal kendi bakanını yakalatmıştı rüşvet alırken.Bu gün her şey dört dörtlük mü? Sanırım TCK’nun görünmez bir maddesi var ; “ Ak Partili bir siyasetçi , kamu görevlisi bulunduğu makamda hırsızlık , yolsuzluk yaparsa , rüşvet alırsa veya görevini , nüfuzunu kötüye kullanarak menfaat elde ederse eylemleri TCK nezdinde suç dahi olsa bu kişiler hakkında asla soruşturma , kovuşturma açılamaz , ceza verilemez. Bu kişilerin eylemlerinin karşılığı olan ceza Cumhurbaşkanı tarafından bulundukları görevden , makamdan alınmaktır.”
Bu ülkede Melih Gökçek gibi her şeyi alenen ve pişkince yapmış , sahip olduğu inanılmaz zenginliği dillerde dolaşan bir adam 20 yıl Ankara’yı yönetti.Vicdanı rahatsız olmayan bir Allah kulu var mıdır?
Müslümanlık kafayı kuma sokup görmemek , duymamak ve konuşmamak mıdır veya Allah’tan bulsun , ahirette hesabı sorulur kurnazlığımıdır?
Böyle şeylerin yaşandığı ve kanıksandığı bir devlette ; demokrasiden , hukukun üstünlüğünden , adaletten , eşitlikten bahsedilebilir mi? Siz yemeseniz bile yiyene göz yumuyor , yiyenden hesap sormuyor veya soramıyorsanız veya yiyenecekse bizim ki yesin diyorsanız ; vebaliniz onlardan çok daha ağırdır ey Müminler…
AV.ATEŞ HATİNOĞLU
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -