Kuzey Teve

Çervatoğlu, Erdoğan’ın “bir yüzükle geldim” sözlerini söyledi, hakkında soruşturma açıldı.

Çervatoğlu, Erdoğan’ın “bir yüzükle geldim” sözlerini söyledi, hakkında soruşturma açıldı.
275 views
20 Ocak 2023 - 13:57
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI – EMRE KOÇ 

Özel Haber

Fındıklı ilçesinde yaptığı çalışmaların ilçe kaymakamlığı tarafından sürekli olarak engellenmesine tepki gösteren ve bir konuşmasında “Bir bilezik bir yüzükle ben gelmedim başka bir zenginliğim olursa bu zenginlik bilin ki hırsızlıktan çıkmıştır” diye açıklama yapan Rize Fındıklı ilçesi CHP belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’ nun bu açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açıldı. Başkan Çervatoğlu bugün Rize Pazar adliyesine giderek ifade verdi. Adliye çıkışında ANKA haber ajansına açıklamalarda bulunan Çervatoğlu şunları söyledi.

“ERDOĞAN’IN YÜZÜK AÇIKLAMASINI HATIRLATTI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI”

Cumhurbaşkanına hakaretten hakkımda soruşturma başlattılar. Cumhurbaşkanının isminin dahi geçmediği halde bir şikâyet üzerine hakkımda açılan soruşturmayla ilgili Pazar cumhuriyet savcılığına ifade vermek için geldim. Geçmiş aylarda belediyemize ait kreş ve tuvaletlerle ilgili açıklamalarımda AKP Fındıklı ilçe başkanı Fethi Velioğlu bana “hırsızın büyüğü” diye atıfta bulunmuştu bende bunun üzerine bir konuşma yapmıştım. “Bir bilezik bir yüzükle ben gelmedim başka bir zenginliğim olursa bu zenginlik bilin ki hırsızlıktan çıkmıştır” diye bir ifade kollanmıştım. Bunu cumhurbaşkanına atfederek kullandığımı söyleyerek bir ön soruşturma başlatıldı. Gerçekten şaşa kalıyorum Cumhurbaşkanın böyle bir sözünün olmadığı polis tutanaklarında yer aldı kayıtlı.

“BANA SORUŞTURMA AÇMAKLA CUMHURBAŞKANINA ASİL HAKARETİ YAPTILAR”

Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında “bir yüzükle İstanbul’a hizmet etmeye geliyorum” şeklinde bir konuşması varmış. Bunu cumhurbaşkanına hakarete sokup bana soruşturma açılmasını istemek şikayetçi olmak ve işlemde bulunmak aslında cumhurbaşkanımıza hakaret asıl orası. Tutanakta cumhurbaşkanımızın böyle bir konuşması yoktur deniyor aslında bu konuşmayı cumhurbaşkanına atfedenler cumhurbaşkanına hakaret ediyor. Bize karşı yanlı ve hizmetlerde engellemeler olunca şunu diyordum “cumhurbaşkanımız bunlardan haberi olsaydı bunu engellerdi aslında eşitlik ve Rize bir bütündür A ilçesi B ilçesi ayırmaz diye ifade ederim. Taktir edilmesi gerektiğinde ben herkesi taktir ederim AKP milletvekilleri Fındıklı içme suyu projesine verdikleri desteğe de teşekkür ettim. Siyasi kimlikler siyasileri eleştirebilir ancak bu tirajı komikten öte bir şey. Bugün ifademi verdim. Nerden nasıl çıkarılmış anlamadım.

“BİR SUÇ YARATARAK YARGILANACAKSAK ODA OLSUN”

ANKA muhabirinin “kim suç duyurusunda bulundu” sorusuna başkan Çervatoğlu; “Bilemiyorum onu dosyada suç duyurusu da olmayabilir direkt Polis ya da kaymakamlıkta olabilir. Bizim kreş binası önünde açıklamalardan almışlar. Orada emniyeti görevlendiren kaymakamlıktır muhtemelen “benim yorumum” çünkü çalışmalarımızda bize sürekli engel çıkardığı için. İfademde soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanmasını talep ettik eğer bundan sonra devam ederse hakaret davasına dönüşecek içişleri bakanlığından izin istenecek yargılanmam için. Bir sürü yargıladılar bunlarda yargılanalım, olmayacak bir suçu yaratarak yargılanacaksak oda olsun “ dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -