Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Erkan Baş’tan kendisine 250 bin TL’lik dava açan Cengiz Holding’ e böyle seslendi: Hiç 250 bin liram olmadı

Erkan Baş’tan kendisine 250 bin TL’lik dava açan Cengiz Holding’ e böyle seslendi: Hiç 250 bin liram olmadı
246 views
12 Ocak 2021 - 16:56
Spread the love

Cengiz Holding’in başkanı Mehmet Cengiz, TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş hakkında 250 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Cengiz’in avukatı tarafından verilen şikayet dilekçesinde Erkan Baş’ın 22 Aralık’ta düzenlediği basın toplantısında Mehmet Cengiz hakkında dile getirdiği sözlerin “kişilik haklarına saldırı” olduğu iddia edildi ve bu tarihten itibaren işleyecek yasal faiz ile birlikte 250 bin TL’lik manevi tazminat istendi.

İLGİLİ HABER
Mehmet Cengiz, TİP Genel Başkanı Erkan Baş hakkında 250 bin TL’lik tazminat davası açtı
Mehmet Cengiz, TİP Genel Başkanı Erkan Baş hakkında 250 bin TL’lik tazminat davası açtı

Cengiz, kendisine ‘işçi iktidarında, saraylar yıkıldığında senin elinde ne var ne yoksa alacağız. Kendini kurtaramayacaksın!’ ifadeleriyle seslenen Erkan Baş’a tazminat davası açtı.

Kendisine dava açılması hakkında sosyal medyadan açıklama yapan Genel Başkanı Erkan Baş hiçbir zaman 250 bin lirası olmadığını ve olmayacağını ifade ederek, “Bunu düşündükçe gülüyorum…. 1- Adam herkesi kendi gibi sanıyor. Mahkeme onların istediği kararı verse bile bende hiç 250bin TL olmadı ve herkes emin olsun hiç olmayacak :)) 2- Söylediklerimde hakaret veya tehdit yok, Parti programına da yazdığımız hedefimizi ifade etmişim.” dedi.

42,1 milyar dolarlık hacimle, dünyada kamudan en çok ihale alan üçüncü şirket olan Cengiz İnşaat, Aralık ayında bir reklam kampanyası başlatmış ve “meyve veren ağaç taşlanır” temasını kullanmıştı. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde halka hakaret eden ses kayıtları ile hafızalara kazınan Mehmet Cengiz hakkında Erkan Baş şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bakın bu müteahhit çetesinin küfürbaz olanı, dün aynı anda birçok kanala reklam vermiş. İmajı sarsıldı herhalde ki onu toparlamaya çalışıyor. ‘Kim ne derse desin, şerefimizle çalışıyoruz’ diyor. ‘Ağaçtan ilham aldık’ diyor… Beceremeyeceksin Mehmet Cengiz efendi… Ağaç katliamların, yıkımların, doğayı yağmalaman, millete ettiğin küfürler bu halkın hafızasına kazındı. İşçi iktidarında, Saraylar yıkıldığında senin elinde ne var ne yoksa alacağız. Kendini kurtaramayacaksın!”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -