Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Erbakan ‘İmamoglu’ dedi kafalar karıştı: Jet açıklama

Erbakan ‘İmamoglu’ dedi kafalar karıştı: Jet açıklama
198 views
20 Şubat 2024 - 18:10
Spread the love

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, İBB Başkanlığı yarışında adaylarını çekmeyeceklerini vurdulayarak, “Bizim değerlendirmemiz İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönünde.” dedi. Erbakan’ın bu sözlerinin ardından Yeniden Refah Partisi’nden bir açıklama daha geldi.

Yerel seçimler için aday listelerinin YSK’ye teslim edilmesine az bir süre kala gazeteci Murat Yetkin’e konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan dikkat çeken açıklamalar yaptı. Erbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında adaylarını çekmeyeceklerini belirterek, “Bizim değerlendirmemiz İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönündez” dedi.

Fatih Erbakan şöyle konuştu:
“Bize AK Parti il ve ilçe adaylıkları ilan edildiği gerekçesiyle değiştiremeyeceklerini beyan ettiler. Oysa biz 14 Mayıs öncesinde, Cumhur İttifakı çerçevesinde anlaşmamız çerçevesinde Cumhurbaşkanı adaylığımızdan vaz geçmiştik. Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 Belediye Meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP’ye teklif ettikleriyle aynı. 14 Mayıs’ta Türkiye genelindeki yüzde 3 oyu da, kendileriyle işbirliğinin “yüzü suyu hürmetine” aldığımızı söylediler bize. Bunu kabul edemezdik.

Üstelik tabanımızda AK Parti’yle yerel seçimlerde işbirliği yapmamıza destek de yok, hatta 14 Mayıs nedeniyle tepki var. Biz de bu durumda İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarımızı ilan ettik.

Çekilmemiz söz konusu değil, artık çekilirsek kendimizi inkâr etmiş oluruz. AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz.

Bize destek vermediğimiz takdirde Murat Kurum’un kazanamayacağını söylüyorlar.

Bakın, DEM Parti, hiçbir partiye seçim kazandırmak zorunda olmadıklarını söyleyince mesele olmuyor ama biz kendi adayımızla çıkınca mesele yapılıyor.

Bizim değerlendirmemiz de İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönünde.

Özellikle Fatih, Üsküdar, Eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. Eyüp deyince bazı arkadaşlar sadece Eyüp Sultan Camii etrafı zannediyor; oysa Göktürk’e kadar hep Eyüp” diye konuştu.

Fatih Erbakan, Ankara’da için ise “Mansur Yavaş’ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. Turgut (Altınok) Bey, fazla bir varlık gösteremedi.”

YENİDEN REFAH’TAN AÇIKLAMA: PARTİMİZ SEÇİMİ KAZANMAK ÜZERE ADAYLARINI ÇIKARMIŞTIR

Erbakan’ın Yetkin’le yaptığı görüşmenin gündem olması üzerine parti merkezinden bir açıklma geldi.

Açıklama şöyle:

“Bugün deneyimli gazeteci Murat Yetkin Bey ile genel merkezimize yapmış olduğu ziyarette gerçekleştirdiğimiz sohbetin içeriği bazı medya kuruluşlarında haber olarak yer almıştır.

Sohbet esnasındaki ifadelerimiz, Yeniden Refah Partisi olarak biz Ankara ve İstanbul’da kendi adaylarımızı çıkarmazsak, Ankara’da Sn. Mansur Yavaş’ın, İstanbul’da Sn. Ekrem İmamoğlu‘nun seçimi kazanabileceği yönünde olmuştur. Bunun önemli sebeplerinin bir tanesi ise, ekonomik krizden bunalan halkın iktidara bu seçimde bir uyarı yapmak istemesidir.

Yeniden Refah Partimiz’in adaylarını çıkarması ile bu tepki oyları partimize yönelecek ve Ankara’da da İstanbul’da da seçimi CHP adayları değil, Yeniden Refah Partimiz’in adayları kazanacaktır. Milli Görüş çizgisinde yoluna devam eden Yeniden Refah Partimiz bütün seçim bölgelerinde herhangi bir siyasi partiye kazandırmak veya kaybettirmek için değil, seçimi kazanmak üzere adaylarını çıkarmıştır ve İstanbul ve Ankara’da da bu iddiayla seçime girmektedir.”

Erbakan 'İmamoglu' dedi kafalar karıştı: Jet açıklama - Resim : 1

YENİDEN REFAH PARTİSİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SUAT PAMUKÇU İSTİFA ETTİ

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, “Kurucusu olduğum partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim” açıklamasını yaparak partiden istifa etti. Pamukçu, “Kurucusu olduğum partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim. Bugüne kadar aklı selimin avdet edeceğini ümitle bekledim. Mahalli seçimlerle ilgili aday tespitlerinde de partimizin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inancımızla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini görmek beklentimizin boşuna olduğunu göstermiştir. Bilvesile partimizden istifa ettiğimi saygıyla bilgilerinize sunarım.” dedi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -