Kuzey Teve

EMEP, “PERŞEMBE İLÇEMİZE PALMİYE YAKIŞMIYOR.”

EMEP, “PERŞEMBE İLÇEMİZE PALMİYE YAKIŞMIYOR.”
241 views
21 Nisan 2022 - 10:51
Spread the love

Ordu’nun sakinşehir unvanlı Perşembe ilçesinde karayolu boyunca palmiye dikilmesine tepki gösteren Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, “Perşembe ‘sakinşehir’ ünvanlı bir ilçe. Palmiye uygun değil.” diyerek tepki gösterdi.

COŞKUN ÖZBUCAK

 ORDU- Perşembe ilçesinde karayolu ve deniz arasında yenilenen yürüyüş yolu sonrası karayolu kenarına palmiye ağaçlarının dikilmesine tepki gösteren Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz:

“Perşembe ilçemizin sakinşehir unvanını kazanması önemli. Yerel ürünler, değerler öne çıkarılması gerekirken; gürültüsüz ve doğal yapısının korunması öncelik olmalıyken bu yapılan kabul edilemez. Bu nedenle palmiye ilçemize yakışmadı. Karayolu kenarı ağaçlandırılmalı ancak bölgemizde bulunan ve öne çıkarılması gereken ağaç türleri de var. Neden bunlar dikilmiyor?” dedi.

“HİZMET DOĞRU YAPILMALI”

 Belediyelerin görevi, halkın parasını çarçur etmek değil diyen Yılmaz ekledi:

“İhalelerle yandaşları hoşnut etmek de değil. Palmiyelere verilen para halkın gereksinimine harcanabilirdi.” diyen Yılmaz,  belediyelerin paraları dikkatli ve acil sorunların giderilmesi için kullanması gerektiğini vurgulayarak, “Belediyelerin görevi yaşanabilir bir şehir için planlama yapmaktır. Özellikle ilçemizin sakinşehir unvanı dikkate alınarak planlama yapılmalıydı. Palmiyeler gölgelik oluşturmuyor. Telefon direği gibi görselliği de olmuyor. Karadeniz bölgesine uygun bir tür değil. Burada bir mantık göremiyoruz. Bu konuda Ordu Merkez’de de palmiye ağaçları dikilmişti. Bir bölümü kurudu. Kalanların da görselliği yok. Aynı olumsuzluğu Perşembe ilçemizde görüyoruz. Sakinşehir Perşembe ilçemize yakışmıyor.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -