Kuzey Teve

EMEP, “Gazeteciler halkın sesidir.”

EMEP, “Gazeteciler halkın sesidir.”
189 views
09 Ocak 2023 - 16:04
Spread the love

Coşkun Özbucak

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Gazetecilerin ve gazeteciliğin dokunulmazlığı olmalıdır. Gazetecilerin özgür olduğu yerlerde demokrasi gelişir.” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün özgür basın sorununun artarak devam ettiğini vurgulayan Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Gün geçmiyor ki bir gazeteci tutuklanmasın ya da soruşturma açılmasın; gün geçmiyor ki bir gazeteye ve televizyona ceza verilmesin. Gazetecilik en zor mesleklerden bir haline geldi. Bu zor görevi özveriyle yapan gazeteleri ve gazeteleri kutluyoruz.” dedi.
Ocak ayında kaybettiklerimiz var
10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlarken katledilen gazetecileri de andıklarını belirten Kaya, “Ocak ayı gazeteciler için kara bir ay. 08 Ocak 1996’da haber yaparken polis tarafından öldürülen Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe’yi; 24 Ocak 1993’te bomba ile katledilen Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu’yu; 19 Ocak 2007’de kurşunlanarak öldürülen Agos Gazetesi yazarı Hrant Dink’i saygıyla anıyoruz. Çalışan gazeteciler halk için yaptıkları gazetecilik nedeniyle katledilebilmektedir. Halkın gerçekleri öğrenmesi için zorlukları göze alan gazetecilerin gününü kutluyoruz.” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -