Kuzey Teve

Deva Partisi İl Başkanı Avcı Sandıkçı’ yı darp edenlere tepki gösterdi “Hesap vakti yaklaşıyor”

Deva Partisi İl Başkanı Avcı Sandıkçı’ yı darp edenlere tepki gösterdi “Hesap vakti yaklaşıyor”
200 views
03 Şubat 2023 - 14:15
Spread the love

Geçtiğimiz ay Rize’ de Yusuf Sandıkçı adlı yurttaşa yapılan ve azmettiricisinin AKP’li İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’ nin olduğu iddia edilen saldırıyla ilgili Deva Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Avcı bir açıklama yaptı. Hesap vaktinin yaklaştığını ifade eden DEVA Partisi Rize İl Başkanı Muhammet Avcı Rize’ de Yusuf Sandıkçı adlı yurttaşa güpegündüz sokakta kendisini polis diye tanıtarak saldıran kişilerin olay sonrası kayıplara karışması ve yaşanan sürecin ülkede adalet mekanizmasının ve hukukun işleyişinin geldiği noktanın içler acısı olduğuna dikkat çekti.

“VATANDAŞ SAHTE POLİS KİMLİĞİNE KANIP SALDIRGANLARLA BERABER GİTSEYDİ NE OLACAKTI?”

Yaşanan saldırı olayının medyada yer almasaydı üstünün örtüleceğine de vurgu yapan Avcı yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yakın bir zamanda Ömer’ler arıyoruz demişlerdi. Adaletin simgesi Ömer’ler. Şimdi sormadan edemiyorum siz bu Ömer’leri hâkimse görevden almak, savcı ise sindirmek, polisse sürmek için mi arıyordunuz. Geçtiğimiz gün Rize Hamidiye Mahallesinde gerçekleşen saldırı olayını dehşetle okudum. Bir vatandaşımızın polis kimliği gösterilerek alıkonulmak istenmesi ve ardından darp edilmesi ülkece nereye gidiyoruz diye sorgulamama neden oldu. Yerel ve ulusal medyada yer almasının ardından 4 kişiden 2 kişiye tutuklama kararı çıktı. Peki ya haber yerel medyada ve ulusal medyada yer almasaydı ne olacaktı? Peki ya o darp edilen vatandaşımız polis kimliğine kanıp o kişilerin peşinden gitseydi ne olacaktı? Bu vatandaşımızın 3 kızı bir daha babalarını görebilecek miydi?

“SİNAN ATEŞ SUİKASTİ GİBİ FAİLLERİN CESARET ALDIĞI YER AYNIDIR”

Peki ya geçtiğimiz ay Ankara’nın orta yerinde suikasta kurban giden Sinan Ateş. Onun da 2 kızı vardı. Davasına bakan hâkimin görev yeri değiştirildi. Savcı önce izne çıkarıldı sonra da izni uzatıldı. Polisler sürüldü. Göz göre göre davanın üstü kapatılmaya çalışılıyorken bizler her seferinde katilleri nerede diye soracağız. Ta ki suçlular Ömerlere teslim edilene dek. Ankara’da Rize’de ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan bu cinayetler, saldırılar asla tesadüfi değildir. Bu saldırıların cinayetlerin faillerinin cesaret aldığı yer aynıdır. Adalet veya emniyet mekanizmasında suçluları kayırıp aklayan yozlaşmış kişilere milletimizin elbette verecek bir cevabı vardır. Bu saldırılara cinayetlere son verecek olan, faillerin yakalanıp hesap sorulmasını sağlayacak olan ise milletin vicdanıdır.

“HESAP VAKTİ YAKLAŞIYOR”

Geçtiğimiz günlerde yapılan Anayasa Mahkemesi seçimini, hükümetin diğer adayı desteklemesine rağmen Zühtü Aslan’ın kazanması tesadüf değildir. Çetelerin, mafyaların, devletin çeşitli kurumlarında görev alarak milletin kanını emen asalakların en büyük korkusu artık Türkiye’nin her yerinde duyulan değişimin güçlü ayak sesleridir. Şundan emin olun ki Ömerler adalet için gelecek ve kamunun çeteleri, suçluları değil vatandaşı korumasını sağlayacaktır. Hesap vakti yaklaşıyor. Bu millet, yolsuzluklarla kanını emen, uyuşturucu ticaretiyle gençlerini zehirleyen, arkasına yozlaşmış kamu görevlilerini alarak kendini tehdit eden, kahramanlarını şehit edenlerle hesaplaşacaktır” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -